Українські фільми на Берлінале

73-й міжнародний кінофестиваль “Берлінале” відбувся під знаком солідарності з Україною. Зокрема на фестивалі показували:
🎞«Ми не згаснемо» Аліси Коваленко.
Документальний фільм розповідає історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та їх надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір. Фільм представлено у програмі Berlinale Generation.
🎞«Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової.
Фільм розповість про 17-річну Кіру, яка переживає розлучення батьків, розпад однієї країни та народження іншої. Дія відбувається у 90-ті роки минулого століття. Фільм представлено у програмі Panorama.
🎞«Залізні Метелики» Романа Любого.
Документальний фільм, який досліджує обставини збиття літака MH17, риторику російських пропагандистів навколо цієї події та реакцію світової спільноти на цей злочин. Фільм брав участь у фестивалі «Санденс». Фільм представлено у програмі Panorama.
🎞«Східний фронт» Євгена Титаренка та Віталія Манського.
Фільм розповідає про війну з точки зору українських парамедиків. Фільм представлено у програмі Encounters.
🎞«Прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі.
Картина розповідає про українських дітей-біженців, що знайшли прихисток у колишній німецькій казармі. У своїх іграх діти відкривають військові символи з минулого та пов’язують їх зі своїм досвідом. Фільм представлено у програмі Generation Kplus.
🎞«Це побачення» Надії Парфан.
Ігрова стрічка про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. Фільм представлено у програмі Berlinale Shorts.
Також у програму увійшли фільми зняті іноземними режисерами про Україну.
🎞Насамперед йдеться про картину Шона Пенна та Аарона Кауфманна Superpower («Суперсила»), документлальну стрічку про російсько-українську війну. Фільм представлено у програмі Berlinale Special Gala.
🎞Також, варта уваги стрічка W Ukrainie («В Україні») Томаша Вольського та Пйотра Павлюса. Фільм-дослідження режисерів, що описує їх подорож від заходу через Київ у Харків. Цей маршрут веде їх разом з глядачем глибоко в досвід війни, від спостереження за її наслідками на вулицях до проживання разом з українцями жахіть російської агресії. Фільм представлено у програмі Forum.
Інтернет ресурс

Related posts