Орендодавець підвищує плату за квартиру?

Німецьке об’єднання орендарів (DMB) склало контрольний список, за допомогою якого Ви можете легко перевірити законність такого рішення.
1. Повідомлення має надійти виключно в письмовій формі від імені всіх орендодавців, зазначених у договорі із підписами кожного із них.
Орендодавець може уповноважити адвокатів, домоуправління або об’єднання власників передати повідомлення. В цьому випадку Ви як орендар маєте перевірити наявність оригіналу довіреності. У разі її відсутності, Ви можете протягом 14 днів відхилити вимогу про підвищення оренди.
2. Отримавши повідомлення про підвищення оренди, слід перевірити правильність адресата і порівняти ціни на прикладі інших індексів квартплати. Підвищення вважається недійсним, якщо Ви живете з чоловіком або дружиною, а документ його адресований, лише одному із подружжя.
Також, в повідомленні орендодавець повинен довести, що підвищення цін законне, а його сума прийнятна в даному регіоні. Для порівняння він повинен надати інформацію про такі ж ціни в подібних квартирах або індексах квартплати, завірених в асоціаціях, або об’єднаннях орендарів і власників. Обґрунтування підвищення ціни, відповідно до банківських, або розцінок маклера, вважається недійсним.
3. Якщо орендодавець обґрунтовує підвищення плати інформацією про зростання цін на прикладі подібних квартир, потрібно дуже уважно перевірити всі дані. Як показує практика, ці дані можуть бути дуже завищені. Варто вимагати точну адресу, поверх і житлову площу зазначених квартир. Іноді орендодавець може дописати пару зайвих квадратних метрів своїй квартирі, в такому випадку відхилення не повинно перевищувати 10% від загальної площі.
4. Не варто поспішати і відразу погоджуватися на зміну вартості оренди. Якщо орендар не підтвердить угоду на підняття вартості оренди, то ціна не буде вважатися прийнятною. Крім того, Ви як орендар має досить часу для прийняття рішення. Якщо повідомлення прийшли першого числа, то відповідь потрібно дати до кінця наступного календарного місяця. Якщо відповідь буде негативною, то орендодавець має право протягом трьох календарних місяців подати позов проти орендаря.
Деталі за посиланням: http://surl.li/ewsss