Питна вода з-під крана: дотримуйтесь правила 4-х годин

Коли ви п’єте водопровідну воду, потрібно враховувати не лише її смак і температуру. Одне просте, але важливе правило може мати вирішальне значення для якості вашої води: правило 4-х годин.

У Німеччині водопровідна вода, як правило, хорошої або дуже хорошої якості і часто суворіше контролюється, ніж мінеральна вода в пляшках, завдяки Постанові про питну воду (TrinkwV). Тому ви можете пити її без вагань. Єдиний виняток –  коли використовуються свинцеві труби, але, за оцінками, таких домогосподарств у Німеччині лише близько 38 000, або 0,2 відсотка.

Водопровідна вода має багато переваг: її не потрібно носити з собою, вона дешевша за бутильовану, а вплив на клімат навіть у 600 разів менший, ніж при використанні одноразових пляшок.
Але є одна важлива річ, про яку слід пам’ятати, якщо ви хочете уникнути бактерій: правило 4-х годин.

Це повинен знати кожен: важливе правило 4-х годин для пиття водопровідної води

Хоча водопровідна вода в Німеччині суворо контролюється, мікроби та шкідливі речовини з часом можуть накопичуватися з матеріалів, з яких виготовлені крани. Це особливо актуально, якщо вода стоїть у трубах впродовж тривалого часу.
Тому експерти рекомендують дотримуватися правила 4-х годин. Якщо кран не відкривали довше цього часу, слід спочатку дати “старій” водопровідній воді стекти, поки вона не стане холодною. Це може зайняти до 30 секунд, але зазвичай відбувається набагато швидше. Після цього ви можете використовувати “свіжу” воду для приготування їжі або пиття. Та щоденне використання такої практики призведе до значного збільшення витрат на воду протягом року. Доцільно збирати цю воду і використовувати її для інших цілей, наприклад:

  • Прибирання
  • Миття підлоги (у будь-якому випадку рекомендується використовувати холодну воду)
  • Миття посуду

Тепла вода: експерти застерігають

Сучасні дослідження та лікарі стверджують, що тепла вода корисніша за холодну: організму не потрібно витрачати енергію, щоб спочатку нагріти рідину – але не варто пити теплу воду з-під крана. Через циркуляцію в системі гарячого водопостачання вона залишається в трубах довше, ніж холодна, а це полегшує вивільнення забруднюючих речовин, таких як мідь або свинець, з труб. Тому для приготування їжі або пиття завжди слід використовувати свіжу воду з холодного водопроводу – застерігає  Федеральне відомство з охорони навколишнього середовища.

 

 

 

Джерело: chip.de
Фото: Pixabay

Related posts