Соціальне житло в Німеччині та скільки коштує оренда

Соціально прийнятним у Німеччині вважається рівень орендної плати 6,50-7,50 євро за квадратний метр. Водночас: у  Мюнхені орендна плата за квадратний метр становить 19 євро, у Штутгарті – 18 євро, у Дюссельдорфі та Кельні – 12-13 євро, у Берліні – 11 євро.

Менше власників, більше орендарів

Німеччина традиційно є країною орендарів. У той час як частка власників житла в Європі становить у середньому близько 70 відсотків, у Німеччині лише 46 відсотків живуть у своїх чотирьох стінах. У великих містах кількість власників нерухомості ще менша. У Гамбурзі – близько 22 відсотків, у Берліні – всього 14 відсотків.

Що відбувається на ринку житла?

За даними Інституту системних досліджень Едуарда Пестеля, у Німеччині не вистачає понад 700 тисяч квартир, особливо у доступному секторі. Федеральний уряд оголосив, що будуватиме 400 тисяч нових квартир на рік. Насправді цього року буде збудовано трохи більше половини заявленого, а 2024 року цей показник буде ще нижчим. Такі розрахунки було зроблено Інститутом макроекономічної політики.

З-поміж біженців, які прибули до країни у 2015-2016 роках, близько 25 відсотків досі живуть у державних квартирах, оскільки не змогли знайти собі житло. 2022 року до Німеччини з України прибуло понад мільйон біженців від війни. Очікується, що цього року до них приєднаються ще близько 300 тисяч претендентів на притулок.

У кінці 2022 року в країні налічувалося лише трохи менше ніж 1,1 мільйона одиниць соціального житла, що є історичним мінімумом. Федеральна міністерка будівництва Клара Ґайвіц (Klara Geywitz) хоче стимулювати житлове будівництво за рахунок податкових пільг. У травні 2023 року було збільшено житлову субсидію – державну дотацію на оренду житла – та розширено групу осіб, які мають на неї право.

 

 

 

Джерело: dw.com
Фото: Pixabay

Related posts