Новий рік у Німеччині: традиції та звичаї

Тисячі українців зустрічатимуть Новий рік 2024 далеко від дому, адже мільйони громадян нашої країни були змушені її покинути з початком повномасштабної війни. 

Як святкують Новий рік у Німеччині

У Німеччині Новий рік завжди зустрічають та відзначають шумно та весело. Цікаво, що німці починають вітати одне одного з новорічними святами одразу після Різдва 25 грудня.

Однозначного правила, як святкувати Новий рік у Німеччині немає. Одні зустрічають його вдома, інші – влаштовують масові народні гуляння на площах та вулицях. Бари, ресторани та паби відкриті до самого ранку. Вуличні вечірки можуть розтягуватися на цілі кілометри.

Однією з найголовніших німецьких традицій є запуск барвистих феєрверків, вогнів та салютів. Німці вірять, що гучні звуки від феєрверків лякають та відганяють злих духів, тому салюти можуть тривати кілька годин без зупину.

Тому українці, які перебувають в Німеччині, мають бути готовими до гучних гулянь та не лякатися звуків салютів.

Звичай святкувати Новий рік із шумом та веселощами має глибокі історичні корені, пов’язані зі середньовічними повір’ями про вигнання злих духів. У багатьох країнах Європи, у тому числі й у Німеччині, це свято 31 грудня називають Silvester, на честь Папи Римського Сильвестра І, який помер 31 грудня 335 року. Німці звикли бажати один одному «Einen guten Rutsch!», що означає «доброго входження в новий рік», а опівночі, чокаючись шампанським, вигукують: «Prosit Neujahr!» (Нехай усе вдасться в новому році!).

Що готувати на новорічний стіл у Німеччині

Традиційними новорічними стравами вважаються свинина, тушкована капуста з німецькими сосисками, млинці, рибні страви та різдвяні смаколики. На столі обов’язково має бути короп. За німецьким повір’ям він приносить щастя та достаток у дім.

Також у Німеччині полюбляють готувати пироги, які прикрашають яблуками та горіхами, традиційні штоллен, баумкухен, пряничні будиночки, печені яблука з медом, марципаном та горіхами. Щодо напоїв, то переважає шампанське та глінтвейн.

 

 

 

 

Джерело:  fakty.com, rbc.ua 
Фото:  pixabay

Related posts