Феєрверки в новорічну ніч в Німеччині

Запуск феєрверків, який дозволено в Німеччині лише в новорічні свята, є надзвичайно популярною новорічною традицією. Та феєрверки сильно забруднюють повітря, а також часто спричиняють травми людей, попереджає влада. Кількість феєрверків на вулиці в рази перевищує звичну кількість шуму, яку в мирні часи можна було почути в Україні на свята.

Галас, пошкодження автівок і будівель, підвищена травматизація і забруднення повітря дрібним пилом. Так зазвичай триває новорічна ніч у Німеччині.  Так, в 2023 році Berliner Zeitung повідомляв про кілька випадків, коли пожежні машини зустрічали на своєму шляху забарикадовані вулиці або людей із закритими обличчями, які мали намір атакувати пожежні авто. Внаслідок цього 18 офіцерів пожежної охорони та поліції були госпіталізовані в Берліні.

Правове регулювання 

Типи феєрверків у Німеччині діляться на класи, зазвичай у магазині можна прибати лише перший клас — це маленькі ракети та бенгальські вогники, продаж яких дозволений особам від 12 років.

Придбати товари другого класу та вище можна у короткий період з 28 по 30 грудня. Такі феєрверки дозволено запускати в Німеччині лише з 31 грудня по 1 січня. У містах місцева влада може встановити певні зони, у яких взагалі заборонено запускати феєрверки.

Німців закликають запускати менше феєрверків у новорічну ніч

Екологічні спілки закликають жителів країни запускати менше феєрверків у новорічну ніч, оскільки вони дуже сильно забруднюють повітря. За розрахунками Федерального відомства з охорони навколишнього середовища Німеччини, під час святкування по всій країні через феєрверки в повітря викидається близько 4,5 тисячі тонн дрібнодисперсного пилу, що становить приблизно 15,5 відсотка річних викидів дрібнодисперсного пилу від вуличного руху.

Влада також закликає до обережнішого поводження з феєрверками. Кожен, хто використовує піротехніку повинен робити це розсудливо та відповідально і знати про небезпеку для себе та інших. В жодному разі не слід запускати салюти поблизу лікарень, дитячих установ та будинків для людей похилого віку, або ж у великому натовпі.

Зоозахисні організації турбуються про мільйони домашніх і диких тварин, для яких такий шум є великим стресом. Медична спілка лікарів Німеччини керується статистикою щорічних травм, завданих таким святкуванням.

Як підготуватись до феєрверків

Перебувати вдома. Облаштувати комфортно кімнату, де ви плануєте перебувати.

Завчасно придбати заспокійливі засоби, обов’язково порадившись перед цим із лікарем. Якщо вам вже виписані ліки, наприклад від тривоги, тримайте їх під рукою.

Подбайте про домашніх улюбленців. Бажано не вигулювати собак під час феєрверків та створити для домашнього улюбленця затишне місце в оселі, подалі від вікон.

Якщо гуркіт та світло феєрверків все ж викликають негативні емоції —ознайомтеся з рекомендаціями  Центру громадського здоров’‎я України.

 

 

 

Джерело:  DW, mind.ua, t.me/mayak_infohub
Фото:  Pixabay

 

 

Related posts