Зміни для мешканців Німеччини у 2024 році

У новому році набудуть чинності численні реформи, які позначаться і на доходах багатьох громадян. Розглянемо детальніше ці зміни.

У новому році зростуть мінімальна зарплата та доходи громадян. Однак в багатьох сферах можливе підвищення цін для споживачів, крім того, набуде чинності закон про теплопостачання.

Підвищення мінімальної заробітної плати
Підвищення порога міні-зайнятості
З 1 січня мінімальна заробітна плата зросте з 12 до 12,41 євро на годину. Разом із підвищенням мінімальної зарплати підвищиться і верхній поріг для так званих міні-робіт. З січня він збільшиться з 520 до 538 євро на місяць.

Дохід громадянина значно збільшується
Понад п’ять мільйонів одержувачів допомоги з 1 січня 2024 року отримуватимуть у середньому на 12% більше грошей. Для самотніх людей це означає збільшення на 61 євро, тобто до 563 євро на місяць. Дорослі, які живуть із партнером, отримуватимуть 506 євро.
Для дітей – від 357 до 471 євро залежно від віку.

Прибутковий податок
Дохід, з якого не потрібно платити податок, має збільшитися. Спочатку передбачалося, що межа становитиме 11 604 євро, але зовсім недавно міністр фінансів Крістіан Лінднер (FDP) говорив про 11 784 євро. Для батьків із дитиною цей ліміт, за прогнозами, збільшиться на 6 612 євро. Однак через бюджетну кризу податкові пільги ще можуть бути змінені.

Скорочення допомоги батькам

З квітня батьківська допомога, яку матері та батьки отримують як заміну заробітної плати, якщо вони залишаються вдома після народження дитини, виплачуватиметься тільки парам з максимальним оподатковуваним річним доходом до 200 000 євро. Для одиноких батьків ліміт з квітня становитиме 150 000 євро. Однак ці плани ще не затверджені через затримки у федеральному бюджеті. Вони поширюватимуться тільки на тих батьків, чия дитина народиться 31 березня 2024 року або пізніше.

Зросте оплата доглядальниць
З 1 травня працівники геріатричної служби отримуватимуть більше коштів. Мінімальна зарплата на годину зросте до 19,50 євро для кваліфікованих доглядальниць, 16,50 євро для кваліфікованих помічників з догляду та 15,50 євро для молодших помічників з догляду.

Заробітна плата стажерів
Мінімальна заробітна плата для стажерів першого року навчання збільшиться на 4,7 % і становитиме 649 євро на місяць. Це стосується стажувань, що починаються з 1 січня. Винятки можливі в рамках колективного трудового договору.

Опалення в нових будівлях
Набирають чинності перші положення Закону про опалення: Із січня в нових будівлях у районах новобудов можна встановлювати тільки опалювальні системи, які на 65% складаються з поновлюваних джерел енергії. У багатьох випадках це будуть теплові насоси.

Проїзний Deutschlandticket
Наразі незрозуміло, як розвиватиметься ціна на квиток по Німеччині у 2024 році. Ціна у 49 євро на місяць була запланована як ознайомча. Ймовірно протягом року вона може змінитися.

Збільшення допомоги по догляду
Допомогу по догляду  буде збільшено на 5 % – залежно від рівня догляду. Це означає підвищення від 16 до 45 євро на місяць. На 5 % буде збільшено і допомогу на амбулаторне лікування.

Податок на авіаперевезення
Авіамандрівники мають готуватися до зростання цін на квитки в новому році, оскільки коаліція “Світлофор” хоче збільшити податок на авіаційні перевезення. Більшість деталей поки що незрозумілі.

Субсидія на електронні автомобілі
Так званий екологічний бонус для підтримки купівлі електромобіля більше не буде доступний у новому році. Заявки можна було подавати до 17 грудня включно.

Чорна скринька для автомобіля
З 7 липня новозареєстровані автомобілі в Німеччині мають бути оснащені так званим реєстратором подій. Подібно до чорної скриньки в літаках, він зберігатиме дані, які можна буде зчитати в разі аварії.

Підвищення пенсійного віку
Цього року вік виходу на пенсію збільшиться до 66 років. Це стосується пенсіонерів, які народилися 1958 року. Для тих, хто народився пізніше, пенсійний вік буде збільшуватися з кроком у два місяці, що означає, що їм доведеться працювати довше або погоджуватися на відрахування, якщо вони хочуть вийти на пенсію раніше.

Зимові шини
З жовтня водії зобов’язані встановлювати на свої автомобілі зимові та всесезонні шини з символом Alpine в зимову погоду. Так звані шини M+S більше не допускаються.

Застава для молока в пластикових пляшках
З 1 січня за молоко або молочні напої, що продаються в пластикових пляшках, також необхідно буде вносити заставну вартість за тару.

Електронний рецепт
Із січня лікарі зобов’язані виписувати електронні рецепти на ліки, що відпускаються тільки за рецептом. У застрахованих осіб є три варіанти викупу рецептів: через застосунок, паперову роздруківку або за допомогою картки медичного страхування.

(скорочений текст)

 

Джерело:  t-online.de 
Фото: Pixabay

Related posts