Як розраховуються комунальні платежі в Німеччині

З чого складається орендна плата в Німеччині

Відповідно до договору оренди, мешканці сплачують “холодну оренду” (Grundmiete – безпосередня плата за винаймання) та “‎гарячу оренду” (Warmmiete – включає комунальні послуги).

Найперше, з чим ви можете зіштовхнутись при винаймі житла – гарантійний платіж на випадок, якщо ви щось зіпсуєте або ж захочете терміново розірвати договір. Орендодавці хочуть мати гарантію, тому зазвичай вимагають платіж величиною в 3 орендні плати.

Які комунальні платежі потрібно сплачувати в Німеччині

Платежі за комунальні послуги тут зазвичай включають оплату за: опалення, газ, водопостачання та каналізацію, електроенергію та вивіз сміття.

Але є  додаткові витрати – Nebenkosten. До них належать такі послуги:

  • прибирання двору та підвалу;
  • освітлення під’їзду;
  • експлуатація та ремонт каналізації;
  • дезінсекція в будинку;
  • експлуатація ліфтів;
  • антена або кабельне підключення;
  • страховка на випадок пожежі або стихійного лиха.

Також двічі на рік у Німеччині знімають показники лічильників. Оплату за комунальні послуги необхідно здійснювати протягом перших двох тижнів місяця – це буде фіксована авансова сума. Однак фактичну вартість за спожиті послуги перераховують раз на рік. І якщо вдалося заощадити, гроші повернуться на рахунок мешканця.

Як орендатору оплачувати за електроенергію, телебачення та інтернет в Німеччині

Найчастіше орендар самостійно укладає договори з постачальниками електроенергії, телебачення та інтернету й сплачує їм напряму.  Електроенергія в Німеччині оплачується окремо він інших житлово-комунальних послуг, тому доведеться присвятити певний час та зусилля, щоб самостійно обрати постачальника.

Важливо, якщо ви отримали повідомлення про переплату за електроенергію, ці кошти належать вам. Вкажіть свій номер рахунку для переказу. У випадку недоплати за електроенергію та неможливості одразу сплатити суму, розгляньте можливість розстрочки платежу з компанією-постачальником. Якщо постачальник відмовляє у розстрочці, можна звернутися до JobCenter за кредитом для оплати.

При перерахунку комунальних послуг, якщо ви отримали Guthaben від  орендодавця, ці кошти слід повернути в JobCenter,  якщо  він покриває вартість вашого житла.
Якщо ви не згодні з розрахунками орендодавця, у вас є 12 місяців для оскарження рішення.

 

Джерело: zn.ua, ukrainianingermany.de, інфохаб “Маяк” 
Фото: Pixabay