Економія енергії: ризик легіонели

Економія енергії має свої межі. Надмірне зниження температури гарячої води в житлових будинках може сприяти зараженню легіонелою. Зараз на це звертає увагу міське управління охорони здоров’я.  Якщо температура гарячої води падає нижче 55-60°C, осідають легіонели, які можуть потрапити в організм людини під час прийняття душу.

Двома найважливішими формами є хвороба легіонерів, яка характеризується пневмонією і може стати небезпечною для життя, якщо її не лікувати (смертельна у 10% випадків), і набагато більш поширена лихоманка Понтіак («грипоподібна інфекція»), яка не має пневмонії і зазвичай протікає легко. У рідкісних випадках також виникають такі інфекції, як ранові, серцеві та нирково-микові інфекції.

Цьогоріч департаменту охорони здоров’я стало відомо про 14 випадків захворювання на легіонельоз, двоє людей від нього померли. «Вода, яка тривалий час перебувала в трубі, зазвичай сильніше забруднена легіонелою, ніж зазвичай», — пояснює глава департаменту охорони здоров’я Констанца Андерс. «Тому ми рекомендуємо після тривалого періоду невикористання протягом двох-трьох днів дати першим літрам води стекти. Регулярне видалення накипу та очищення душових лійок і сифонів також корисно, оскільки там також можуть накопичуватися легіонели та інші мікроби».

Орендодавці кожні три роки повинні перевіряти питну воду на наявність легіонел. У разі перевищення технічного ліміту орендодавець повинен повідомити департамент охорони здоров’я, провести розслідування для з’ясування причин, провести аналіз ризиків і вжити заходів, необхідних для захисту споживачів. Постраждалі споживачі повинні бути проінформовані про результати аналізу ризиків та будь-які обмеження щодо використання води.

Власники та орендодавці можуть звернутися за консультацією до управління охорони здоров’я: hygiene@leipzig.de та 0341 123-6909