“EislerTage”: Лейпциг відзначає 125-річчя композитора Ейслера

Ті, хто бажає зустрітися і познайомитися з Гансом Ейслером у Лейпцигу, повинні виділити час з 6 по 9 липня 2023 року: у рамках міського тематичного року “Весь місто як сцена” будуть відзначатися “EislerTage” з нагоди 125-річчя композитора.

Програма, яку Міжнародне товариство імені Ганса Ейслера в Берліні представить спільно з Музеєм історії міста та Мендельсон-Хаусом у Лейпцигу, запропонує глядачам повний огляд життя і творчості Ейслера.

Мало кого з композиторів ХХ століття обговорюють так багато, як Ганса Ейслера. Ейслер був не тільки музикантом, але й уважним спостерігачем, чиї суспільно-критичні питання до сьогодні займають нас. EislerTage затрагують ці питання і вшановуватимуть Ейслера у його рідному місті Лейпцигу з вражаючою програмою, що охоплює його художню і політичну творчість“, – підкреслює культурний директор доктор Скаді Єнніке.

Багато заходів доступні безкоштовно

Багато з цих заходів доступні для відвідування безкоштовно:

  • 6 липня 2023 року в Міському історичному музеї відбудеться відкриття виставки “Anmut sparet nicht noch Mühe” в Залі святкових подій Старої ратуші. Композитор Ханс Ейслер.
  • 8 і 9 липня в Мендельсон-Хаусі відбудуться цікаві лекції про музичне творчість Ейслера від експертів Ейслер-спільноти.
  • 9 липня о 11:00 з вулиці Бетхергасен розпочнеться велосипедна екскурсія на 20 кілометрів по музичній і садовій історії Лейпцига, яка завершиться концертом у Ботанічному саду.

На три музично-високоякісні концерти можна придбати квитки: зокрема вечір фортепіанної музики з Штеффеном Шляйєрмахером – 7 липня в Мендельсон-Хаусі. Крім того, пропонується тематична екскурсія по місту. Повна програма доступна на веб-сайті.

За лаштунками

Композитор Ханс Эйслер (1898-1962) народився в Лейпцигу, але його рідний місто ніколи не змогло стати йому дійсно близьким. Віденсь і Берлін стали містами, що сформували його дитинство та юність. Політичне вигнання привело його до Європи та США, де він написав свої видатні камерні твори, включаючи “14 способів описати дощ” і музику до восьми голлівудських фільмів, серед яких “Жінка на пляжі”. Східний Берлін став останнім місцем його життя. Ейслер похований на кладовищі Доротеенштадт.

Цікаво, що тільки після падіння НДР Ейслер зміг отримати пам’ятне місце у своєму рідному місті. З 2017 року вулиця Хофмейстерштрассе, 14 стала домом-музеєм. У цьому рідному будинку живуть і працюють стипендіати Ханса Ейслера завдяки програмі “Composer-in-Residence” міста Лейпциг та організації “Eisler-Haus Leipzig e.V.”

Джерело інформації та фото: Stadt Leipzig