День Святого Миколая: традиції та нова дата святкування

День Святого Миколая є релігійним святом, яке відзначають в православних і католицьких церквах в різних країнах. Свято Миколая вважається одним із найвідоміших та найшанованіших святих, покровителем дітей, а також мандрівників.

День святого Миколая в Україні: нова дата

Тепер українці святкуватимуть День святого Миколая 6 грудня (замість 19 грудня, як було раніше). 2023 року цей день випадає на середу. Тож святий відвідає домівки українців і покладе свої подарунки дітям під подушки в ніч проти середи. Саме від цього дня розпочинається цикл зимових свят в Україні.

Традиції та історія свята

Вперше святкувати День святого Миколая почали в середньовічній Німеччині. Батьки традиційно дарували дітям ласощі, теплий одяг, іграшки, шкільне приладдя тощо. А щоб малюки повірили, що всі ці подарунки приносить святий, вони підкладали їх таємно і пізно вночі. Згодом звичай святкувати День святого Миколая поширився на інші країни, зокрема сусідню Польщу, звідки, на думку істориків, прийшов до українців.

В Україні існували свої давні традиції святкування Дня Святого Миколая. Цього дня дітям дарували святкове печиво під назвою “миколайчики”. Господарі варили пшеничне пиво та ритуальний мед, а також кутю та узвар для вшанування Чудотворця. Також у це свято заведено було розраховуватися з боргами, прощати оддне одного, миритися.

Також до Дня Святого Миколая як діти, так вже й дорослі люблять писати листи до святого та просити про допомогу. Проте з’являється й нова традиція — турбуватись про інших та долучатись до доброчинних заходів.

Як святкують день Святого Миколая у Німеччині

День Святого Миколая в Німеччині (Nikolaustag) – це важлива подія, особливо для дітей, і він святкується з радістю та веселощами

Багато дітей напередодні Дня Святого Миколая ставлять тарілку або чобіт перед дверима або вішають шкарпетки на камін, щоб Святий Миколай міг наповнити їх смаколиками і подарунками. Які подарунки хочуть діти вони традиційно пишуть у своїх листах до Миколая.

У деяких містах та селах Німеччини проводяться паради та ходи на честь Святого Миколая. У цих святкових заходах беруть участь актори, одягнені в костюми Святого Миколая та його супутників, а також можуть бути організовані ярмарки та атракціони.

День Святого Миколая також асоціюється зі справами милосердя, і деякі німецькі організації та школи проводять збирання коштів або продуктів для нужденних.

Святкування Дня Святого Миколая в Німеччині створює атмосферу чарівництва та радості, особливо для дітей, та допомагає підготуватися до більшого різдвяного свята.

 

 

_______________________________________________

Ляльковий театр “Буратіно”, товариство LBK e.V. і журнал “МОSТ” запрошують Вас та Ваших діток на новорічні спектаклі з Дідом МорозомСнігуронькою і ляльковою виставою “Дюймовочка” російською мовою. У програмі ігри, конкурси та звичайно подарунки! 

Придбати квитки і зарезервувати місце можна за  цим посиланням.

Джерело: ukr-dim.de, unian.ua
Фото: Pixabay