Міжнародний День волонтера

В Україні та усьому світі щороку, 5 грудня, відзначають міжнародний День волонтера. Його запровадили у 1985 році резолюцією Генасамблеї ООН.

Міжнародний день волонтера запровадили для того, аби люди активніше брали участь у соціальному та економічному житті. Повна назва цього свята звучить як: Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку.

Волонтер у перекладі з англійської означає добровільний помічник. Волонтери безоплатно працюють там, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках пристарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству.

В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX століття. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. На сьогодні він регламентується Законом «Про волонтерську діяльність».

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – Революція гідності, а потім і війна на Сході дали поштовх розвитку волонтерства в країні, яке виросло в потужний громадянський рух.

Волонтери добровольцями  йдуть на фронт, збирають по світу гроші й везуть на передову все, що потрібно, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймають біженців, здають кров для поранених, знаходять потрібні ліки, плетут маскувальні сітки й готують борщові набори. Під час повномасштабної війни волонтери,  ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. В цей час волонтером став фактично кожен українець.

На сьогодні у світі понад 970 млн волонтерів. Це приблизно кожен восьмий житель планети.

 

 

 

 

Джерело: ukrinform.ua, unian.ua
Фото: з відкритих джерел 

Related posts