Шлюб у Німеччині

Багато українських біженців перебувають у Німеччині вже понад півроку, і за цей час дехто вже замислився про створення сім’ї на території країни, яка надала їм притулок. У зв’язку з цим виникають питання, чи можна одружитися біженцям у Німеччині?
Сьогодні ми розповімо про те, що потрібно, щоб розписатися в Німеччині, як укласти шлюб українцям у Німеччині, відповімо на поширені питання щодо німецьких правил одруження.
Які правила укладання шлюбу в Німеччині для іноземців?
Відповідно до положень Цивільного кодексу (Bürgerliche Gesetzbuch) реєстрація нової сім’ї повинна проводитись співробітником РАГСу (Standesamt).
Одностатеві шлюби у Німеччині дозволено. Перешкодою для одруження можуть бути тільки не розірваний шлюб, який був укладений раніше, і пряма спорідненість. Створити сім’ю можна лише після досягнення повноліття, але з цього правила можливі винятки.
Укладання шлюбного договору вже не є обов’язковим.
Іноземцям для укладення шлюбу з громадянином або громадянкою Німеччини будуть потрібні додаткові документи. Відповідь на запитання, чи можна розписатися в Німеччині, позитивна, але збір документів займе багато часу.
Чи можна українцям одружитися в Німеччині?
Так, для біженців, які є громадянами України, передбачено можливість реєстрації як у РАГСі, так і в консульстві чи посольстві. Під час укладання шлюбу в консульстві реєстрація для українців проводитиметься відповідно до законодавчих норм України.
Які документи потрібні українці для укладання шлюбу в Німеччині?
Перелік документів може значно відрізнятися залежно від РАГСу та життєвої ситуації (наприклад, наявності дітей, розірваного у минулому). Обов’язково знадобляться документи, що засвідчують особу, свідоцтво про народження, підтвердження відсутності перешкод до одруження.
Скільки коштує укласти шлюб (реєстрація) у Німеччині?
Скільки коштує шлюб у Німеччині, залежить від федеральної землі. У будні середня вартість реєстрації становить 50-100 євро. Одруження у вихідний обійдеться дорожче, ніж у будній день.
Який граничний вік для одруження в Німеччині?
Створювати сім’ю можуть особи, які досягли 18 років (в окремих випадках віком від 16 років). Верхня межа віку не встановлена.

Які документи потрібні для укладання шлюбу з німцем?
РАГС має право вимагати додаткових документів, тому бажано заздалегідь проконсультуватися з його співробітниками.
Стандартний перелік документів:
• посвідчення особи;
• свідоцтво та розширена довідка про реєстрацію (Meldebescheinigung, erweiterte Meldebescheinigung);
• свідоцтво про народження;
• довідка про шлюбну правоздатність (Ehefähigkeitszeugnis) з українського РАГСу чи посольства.
Документи мають бути перекладені німецькою мовою, засвідчені українськими відповідальними органами та легалізовані посольством.
Що дає шлюб із німцем?
Офіційна реєстрація відносин допомагає скоротити час отримання німецького громадянства. Крім того, чоловік або дружина німця має право на включення до сімейного медичного страхування, при великій різниці в доходах є можливість заощадити на податках.
У разі смерті чоловіка-німця його другій половині виплачуватиметься пенсія за втратою годувальника. За відсутності заповіту автоматично успадковується, як мінімум, половина майна та знижується ставка податку на спадщину

Джерело: ASA_de

Фото: pixnio.com