Рада міністрів ЄС продовжила на рік тимчасовий захист для українських біженців

Ще на рік, з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року, продовжила Рада Європейського Союзу на рівні міністрів внутрішніх справ механізм тимчасового захисту для біженців з України.

Про це 28 вересня у Брюсселі за підсумками зустрічі міністрів повідомив міністр внутрішніх справ головуючої в ЄС Іспанії Фернандо Гранде-Марласка Гомес, повідомляє Укрінформ.

Щоб забезпечити певність для понад 4 мільйонів українських біженців, які зараз проживають в ЄС, Рада погодилася продовжити тимчасовий захист для людей, які втікають від агресивної війни Росії проти України”, наголосили у повідомленні пресслужби

Завдяки цьому, українці зможуть отримати доступ до прав у ЄС:

  • права на проживання,
  • доступ до ринку праці, житла,
  • соціальної, медичної,
  • інших допомог.

Механізм тимчасового захисту був активований 4 березня 2022 року і автоматично продовжений на один рік.

Як зазначається в повідомленні Ради ЄС, після прийнятого політичного рішення країни Євросоюзу все ще мають формально ухвалити це рішення за письмовою процедурою – після перекладу тексту рішення всіма мовами країн ЄС.

Як повідомлялося, після нападу Росії на Україну у лютому 2022 року Європейський Союз вперше активував так звану Директиву тимчасового захисту, яка надала громадянам України, що рятуються від війни, право легально перебувати на території ЄС, доступ до соціальних послуг, включаючи медичне обслуговування та освіту, а також право на працевлаштування.

 

 

Джерело:  ukrinform.uaз
Фото: з відкритих джерел 

Related posts