Повернення з Німеччини в Україну: що потрібно знати?

 

Рано чи пізно хтось захоче повернутися додому — в Україну з різних причин. І важливо врахувати всі необхідні дії, щоб надалі не зіткнутися з позовами та штрафами.

Зверніть увагу, що добровільне повернення на батьківщину з Німеччини в 2022 році в Україну не передбачає отримання додаткової фінансової допомоги (дія програми підтримки припинена), фінансувати дорогу доведеться самостійно.

Як відмовитися від тимчасового захисту у Німеччині – одне з найпопулярніших питань у біженців, які планують від’їзд. Пластикова карта з ВНЖ, видана за параграфом 24 припиняє дію після перебування за межами Німеччини протягом 180 днів

Якщо пластик  ще не отриманий, необхідно звернутися до Відомства у справах іноземців (Auslanderamt) із заявою про зупинення процедури його видачі.

Що потрібно зробити, коли їдеш із Німеччини?

При плануванні від’їзду з Німеччини важливо повідомити організації, в яких біженець стоїть на обліку, грамотно розірвати чинні контракти

Перелік дій:

  • Оренда квартири

За який час до виїзду необхідно повідомити про це орендодавця, зазначено у договорі оренди. Якщо в квартиру було придбано побутову техніку, меблі та інші речі, в яких відпала необхідність, варто спробувати знайти наступного мешканця, зацікавленого в них за певну доплату.

 

  • Договір на постачання електропостачання

Необхідно повідомити про бажання розірвати контракт та отримати бланк, до якого потім буде внесено останні показання електричного лічильника в день від’їзду.

 

  • Договір з інтернет-провайдером

При розриві договору, швидше за все, не вийде користуватися інтернетом до останнього дня перед від’їздом. Якщо відомий наступний мешканець, варто надіслати спільну заяву про передачу йому договору.

 

  • Дитячі дошкільні заклади та школа

Якщо дитина відвідувала школу, дитячий садок, групу продовженого дня, спортивну секцію, про від’їзд обов’язково необхідно попередити всіх.

 

  • Інтеграційні курси

Як правило, пропонують припинити навчання після завершення поточного модуля.

 

  • Центр зайнятості

У Jobcenter необхідно подати заяву про відмову від допомоги з певної дати. Заяву можна подати особисто або надіслати електронною поштою. У відповіді Джобцентру буде вказано суму перерахунку.

 

  • Бюро реєстрації

Необхідно отримати свідоцтво про зняття з обліку (Abmeldung) за місцем проживання. Воно видається не більше ніж за 10 днів до дати від’їзду. Штраф за несвоєчасне повідомлення про виїзд із країни становить до 1000 євро.

  • Страхування

Відмовитися від страхування можна через онлайн-форму на сайті компанії або відправивши відмову листом

 

  • Банк

Для закриття рахунку необхідно подати заявку особисто, але після від’їзду його наявність іноді є актуальною ще протягом кількох місяців (наприклад, для отримання повернення застави за квартиру). Якщо рахунок залишається відкритим, доведеться сплачувати за його обслуговування.

 

  • Мобільний зв’язок

Договір також слід розірвати. SIM-картки без контракту автоматично анулюються.

 

‼️ Пам’ятайте, що правильне оформлення всіх необхідних для виїзду документів – один із способів подякувати країні, яка надала притулок тисячам українців у важкий час.

Джерело: @ASA_de

Фото: Wikimedia