Новорічні традиції в Німеччині

Багато українців зустрічатимуть 2023 рік далеко від дому. В кожній країні є свої традиції та звичаї святкування новорічних свят.

То ж як Новий рік зустрічають у Німеччині?

Німеччина, як і будь-яка інша європейська країна, зустрічає Новий рік шумно та весело: з феєрверками, петардами, хлопавками.  В давнину вірили, що гучні звуки від феєрверків лякають та відганяють злих духів, а зараз це вияв радості та веселощів.  Салюти можуть тривати кілька годин без зупину.

Ще одна цікава традиція популярна у молоді: в Новий рік потрібно не увійти, а «встрибнути, вскочити». Відбувається ця традиція буквально. Відразу після настання 1 січня, німці стають на стільці чи дивани та встрибують у Новий рік. Після цього вони починають кричати, сміятися та вітати одне одного.

Звісно, не забувають і про головний атрибут Нового року – святкову ялинку. У давнину ялинка вважалася священним деревом, вірили, що хвоя відганяє злих духів.

Новорічне свято в Німеччині збігається з днем Святого Сильвестра, тому багато його так і називають Сильвестр.

Що стосується Діда Мороза, то маленькі німці чекають на Вайнахтсмана. За німецькою традицією він приходить до малечі разом з Кристкинд (на кшталт Снігуроньки).

Новорічний стіл

На новорічному столі обов’язково має бути короп.  Його луска нагадує дрібні монети — за німецьким повір’ям він приносить щастя та достаток у дім. Традиційним десертом вважається випічка: господині готують пироги та прикрашають їх яблуками та горіхами.

Однозначного правила як святкувати Новий рік у Німеччині немає. Одні зустрічають його вдома, інші – влаштовують масові народні гуляння на площах та вулицях. А опівночі німці бажають один одному дослівно “хорошого в’їзду” в Новий рік –Einen guten Rutsch ins neue Jahr

Щасливого Нового року!

Related posts