Як потрапити до лікаря в Німеччині?

Усі люди з України, які через війну приїхали до Німеччини, мають право на безкоштовне медичне обслуговування. Для цього, як і громадянам Німеччини, українцям та українкам треба звернутися до центру зайнятості (Jobcenter), якщо вони не мають достатнього доходу від власної роботи. Люди пенсійного віку звертаються до соціальної служби (Sozialamt).

Які медичні послуги є безкоштовними?

Кожна людина, яка проживає в Німеччині, має бути застрахованою, тобто мати Krankenversicherung (медичне страхування).

У принципі, всі компанії, що займаються державним медичним страхуванням, пропонують однакові медичні послуги. Це включає безкоштовне лікування та переважно безкоштовні ліки. За ліки, виписані лікарем за рецептом (auf Rezept), в аптеці потрібно доплатити лише кілька євро.

Вибір медичного фахівця, у якого ви б хотіли лікуватися, є вільним. Першим контактом з усіх проблем зі здоров’ям зазвичай є сімейний лікар-терапевт (Hausarzt).  Важливо завжди мати з собою картку медичного страхування (Gesundheitskarte). У разі потреби лікар загальної практики дає направлення до спеціаліста чи психотерапевта. До стоматологів можна звертатися безпосередньо і без направлення.

Як знайти лікаря?

Терапевтів або лікарів загальної медицини (Arzt für Allgemeinmedizin) та стоматологів (Zahnarzt) можна шукати, наприклад, в інтернеті. Відповідну назву мають і їх кабінети: Hausarztpraxis (кабінет сімейного лікаря) чи Praxis für Allgemeinmedizin (кабінет загальної медицини).

Веб-сайт фонду «Здоров’я» www.arzt-auskunft.de    допоможе знайти лікарів, в кабінетах яких надаються послуги українською чи російською мовами. Хоча мова веб-сайту німецька, пошук це не ускладнює. Потрібно ввести мову: Ukrainisch (українська) та  поштовий індекс, місто або район міста, де ви шукаєте.

Якщо ви знайшли практику (Praxis), що вам підходить, то краще спочатку зателефонувати туди, щоб описати свої симптоми і записатися на прийом. Однак буває і таке, що кабінет сімейного лікаря тимчасово не приймає нових пацієнтів. Тоді треба шукати далі, звертаючись в інші кабінети, поки не отримаєте можливість потрапити на прийом.

Направлення до вузькопрофільних спеціалістів надає сімейний лікар. Рецепти до ліків виписує теж він. Пізніше, за потреби, ви можете надати контактні дані цього лікаря іншим профільним лікарям, і ті, за запитом, можуть отримати вашу виписку (Arztbrief).

У вас також є можливість змінити сімейного лікаря в будь-який момент. Територіальної прив’язки до певного міста чи району немає. Проте під час переходу до іншого лікаря, попередній лікар не надасть інформацію про вас за замовчуванням, лише після попереднього запиту. Зауважте, що ваша картка медичного страхування не містить жодної інформації про вашу історію хвороби.

Якщо ви маєте різноманітні медичні документи (виписки, довідки, заключення тощо) українською або будь-якою іншою мовою, які вам необхідні для подальшого лікування в Німеччині, вони потребують перекладу на німецьку мову.

Як спілкуватись із лікарями без знання німецькою мови? Здебільшого лікарі, окрім німецької, володіють на професійному рівні англійською мовою. Також ви можете прийти на прийом зі своїм перекладачем або довіреною особою, яка знає мову. 

 

Джерело: Інтернет-ресурси
Фото: Pixabay