Національний мультипредметний тест 2023: як відбуватиметься реєстрація

Ситуація в Україні продовжує залишатися напруженою та небезпечною. Тому з великою ймовірністю більшість випускників українських шкіл, які зараз перебувають за кордоном і закінчують школу дистанційно, будуть змушені складати випускні тести за місцем актуального проживання. Пропонуємо дізнатися, які предмети та в якому форматі складатимуть у 2023 році українські одинадцятикласники за кордоном, зокрема в Німеччині.

Національний мультипредметний тест замість ЗНО у 2023 році

Згідно з підрахунками Міністерства освіти України, у 2022 році за межами України випускні тести складали близько 25 тисяч українських одинадцятикласників. Центри для складання тестування для українських випускників було облаштовано в 23 країнах, зокрема в Німеччині. На жаль, сьогоднішня ситуація в Україні поки що далека від безпечної. Тому МОН уже готується до того, щоб надати можливість українським випускникам за кордоном скласти випускні іспити, не виїжджаючи в Україну, і 2023 року.

У 2023 році, як і у 2022, ЗНО у своєму стандартному форматі проводитися не буде. ЗНО залишається єдиним інструментом для вступу до вишів і коледжів. Проте, з урахуванням поточної ситуації та воєнного стану в країні, цього року, як і минулого, майбутнім студентам доведеться складати на атестат зрілості тимчасовий аналог ЗНО – національний мультипредметний тест (НМТ). Саме таке рішення було ухвалено 20 січня 2023 року Міністерством освіти і науки України під час узгодження з Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій моделі вступу цьогорічних абітурієнтів до закладів вищої освіти.

За оцінками МОН, національний мультипредметний тест доволі успішно показав себе у 2022 році, тож цьогоріч учням випускних класів буде запропоновано дещо змінену та вдосконалену версію НМТ.

Реєстрація на НМТ 2023

Реєстрація учасників національного мультипредметного тесту розпочнеться 3 квітня та триватиме до 3 травня.

Протягом місяця майбутні учасники НМТ мають створити персональні е-кабінети та подати реєстраційні документи для участі в тесті.

Також до 7 травня особи, які реєструються, зможуть за необхідності внести зміни до своїх даних у персональних е-кабінетах.

Тестові завдання НМТ підготують відповідно до програм незалежного оцінювання з відповідних предметів.

До речі, для вступу до вишів у 2023 році можна буде використати результати НМТ 2022 та 2023 років і ЗНО 2020-2021 років.

Як зареєструватися на НМТ 2023

Реєстрація на національний мультипредметний тест 2023 року відбудеться, як і у 2022 році, через сайт Українського центру оцінювання якості освіти.

У визначені терміни там з’явиться сервіс Зареєструватися. Далі абітурієнти будуть формувати реєстраційні картки.

Вступник має перейти за посиланням, вказати персональні дані, прикріпити необхідні документи та фото.

Після реєстрації повинна надійти інформація від УЦОЯО про те, як дізнатися номер і пін-код для входу на особисту сторінку з актуальною інформацією.

Після надходження повідомлення абітурієнт зможе зайти у свій персональний кабінет вступника.

Яким буде НМТ 2023

НМТ відбудеться в один день. У межах тесту передбачені два обов’язкові предмети: українська мова та математика, а також один предмет на вибір:

  • історія України;
  • іноземна мова;
  • біологія;
  • фізика;
  • хімія.

На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.

Взагалі у МОН запланували дві сесії НМТ-2023:

  • основна: 5 червня – 23 червня;
  • додаткова: 11–24 липня.

Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.

Де складатимуть Національний мультипредметний тест випускники за кордоном в 2023 році?

Цього року, як і в 2022 р., випускники складатимуть Національний мультипредметний тест у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях, розташованих у вибраних освітніх закладах. Адже тестові завдання, які і минулого року, одинадцятикласники виконуватимуть на комп’ютерах.

Тимчасові екзаменаційні центри будуть облаштовані як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном. На сьогодні ще немає точної інформації, щодо переліка країн, де українські випускники зможуть скласти НМТ. Тим не менш, Міністерство освіти України зазначає, що процедура проведення Національного мультипредметного тесту за кордоном залишатиметься схожою на минулорічну та, по суті, буде аналогічною процедурі проведення НМТ в Україні.

В Німеччині в минулому, 2022 році, проходили тестування під час основної сесії НМТ у тимчасових екзаменаційних центрах 7304  учасників.

 

Джерело: testportal.gov.ua