У Саксонії скасовують вимогу обов’язкового носіння захисних масок у громадському транспорті

Берлін, Бранденбург, Тюрінгія, Мекленбург-Передня Померанія і Саксонія скасують вимогу обов’язкового носіння масок в місцевому транспорті в найближчі тижні.  Обґрунтували цей крок низьким рівнем захворюваності.

Вимога обов’язкового носіння масок у громадському транспорті тепер скасовується у Берліні, Бранденбурзі, Тюрингії, Мекленбурзі-Передній Померанії та Саксонії. У Саксонії ця дата припадає на 16 січня. Берлін, Бранденбург і Мекленбург-Передня Померанія —  2 лютого, Тюрінгія – 3 лютого, як було оголошено урядами земель.

Саксонія була першою федеральною землею, яка ввела обов’язкове використання масок у громадському транспорті та під час відвідування магазинів після спалаху пандемії корони. Землі самі ухвалюють рішення про обов’язкове носіння масок у місцевих автобусах і поїздах. Для поїздів і автобусів далекого прямування маски FFP2, як і раніше, є обов’язковими на всій території Німеччини.

Вимога носити маски в кабінетах лікарів та лікарнях продовжуватиме діяти. Вона регулюється федеральним урядом. Федеральний закон про захист від інфекцій  діятиме до 7 квітня.

У трьох федеральних землях наявність масок вже не є обов’язковою вимогою у громадському транспорті: у Баварії, Саксонії-Ангальт, а також у Шлезвіг-Гольштейні з Нового року.

Питання залишається дискусійним

Лікарі вважають, що носіння масок не варто скасовувати, а деякі федеральні землі дали зрозуміти, що мають поки що намір залишити вимогу носіння захисних масок у силі. Маска для обличчя захищає дихальні шляхи не лише від коронавірусної інфекції, а й від грипу та РС – інфекції у дітей.

Незважаючи на зняття обмежень,  рекомендація носити маски в міському транспорті залишається.

 

Джерело: tagesschau.de

Фото: Pixabay