«У фокусі: Україна. Видатні українські автори в Німеччині»

24 листопада 2022 року у Лейпцигу відбудуться читання та обговорення сьогодення української літератури, за участю Катерини Калитко і Тараса Прохасько.

Модерація: Євгенія Лопата (культуролог, Чернівці / Україна)

Тарас Прохасько (54) – український письменник і журналіст. Він народився в Івано-Франківську в Західній Україні, колишньому Станіславі в Східній Галичині. Його статті з’являлися в т.ч. у львівських газетах «Експрес» та «Поступ», в інтернет-журналі «Збруч» та в журналі «Четвер» в Івано-Франківську. Прохасько є членом Спілки українських письменників. Книги Прохаська перекладені польською, російською, сербською, чеською та англійською мовами. У березні 2020 року став лауреатом Державної премії України в галузі культури з нагородженням премією імені Тараса Шевченка.

Катерина Калитко (40), народилася у Вінниці, українська письменниця та перекладачка. Пише вірші та прозу, у 2017 році видала збірку оповідань жахів під назвою «Земля загублених», з 1999 року вийшло вісім томів поезії, останній у 2021 році «Орден мовчальниць». Отримала численні нагороди, зокрема Літературну премію імені Джозефа Конрада 2017, ВВС Україна – Книга року 2017, Vilenica Crystal 2016. Катерина Калитко є членом P.E.N Ukraine.

Гості з України розповідатимуть про свої твори та про те, як війна змінює їхні життя та роботу.

Читання відбуватимуться в рамках проекту «У фокусі: Україна. Видатні українські автори в Німеччині» міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ у співпраці з муніципальними бібліотеками Лейпцига.

Фінансовано Міністерством закордонних справ Німеччини.

Мова заходу: українська з перекладом на німецьку.

Чекаємо 24 листопада о 18.00 у Лейпцизькій муніципальній бібліотеці

(Oberlihctsaal, Wilhelm-Leuschner-Platz 10/11)