Кількість працюючих біженців з України постійно зростає…

Федеральне агентство зайнятості Німеччини вважає, що українські біженці, які прибули в країну з початку війни, допомогли зменшити навантаження на місцевий ринок праці. Про це заявив член правління Федерального агентства з питань зайнятості Даніель Терценбах.

За його словами, з лютого 2022 року в Німеччині на 65 тис. більше українців сплачують внески соціального страхування, що свідчить про їх офіційну роботу. Близько 21 тисячі українців зайняті так званою міні-роботою (дохід становить до 450 євро на місяць, що дозволяє нам подати заявку на соціальні платежі).

Як пояснює Терцендбах, це також служитьт у боротьбі з відсутністю персоналу в економіці Німеччини. “Німецький ринок праці сприйнятливий”, – додав чиновник.

Він прогнозує, що кількість працівників з України значно збільшиться в найближчі тижні та місяці, зокрема у другому кварталі – а саме після закінчення інтеграційних та професійних мовних курсів Федерального департаменту міграції та біженців.

Терценбах стверджує, що велика кількість біженців з України хочуть залишитися в Німеччині протягом більш тривалого періоду та вивчити німецьку мову. “Ми бачимо дуже високий рівень мотивації, аж до того, що вони переплачують податки”, – наголосив він.

Крім того, за його словами, до Німеччини також приїжджають все більше і більше українських чоловіків працездатного віку – незважаючи на обов’язкову військову службу в Україні. У той же час, перешкода для інтеграції українців у німецький ринок праці може бути необхідність піклуватися про дітей, повідомляє Рада Федерального агентства зайнятості Німеччини.

За даними Федеральної статистичної адміністрації у Вісбадені, з початку повної масштабної війни кількість українців у Німеччині зросла 7 разів за рік. У 2022 році було зафіксовано близько 1,1 мільйона іммігрантів з України, а чиста імміграція становила 962 тисячі людей.

 

Ресурс: Економічна правда

Related posts