Для українців у Німеччині: Як визнаються освітні дипломи та кваліфікації?

Ті, хто шукають роботу у Німеччині, мають підтвердити наявність вищої або спеціальної професійної освіти для багатьох посад/професій. У Німеччині дипломи можна визнати.

Якщо ваша професія регламентована, ви маєте підтвердити свою кваліфікацію. Без визнання працювати за професією не можна.

Як подати заявку на визнання освіти?

Як подати заявку на визнання освіти? У пошуковій системі «Anerkennungsfinder» ви можете також дізнатися, куди подати заявку. Наприклад, який саме орган місцевої влади за це відповідає.

Для визнання професійної кваліфікації вам потрібні такі документи:

  • письмова заява німецькою мовою (заповнений формуляр або заява без форми)
  • посвідчення особи (наприклад, паспорт або посвідка на проживання)
  • підтвердження професійної кваліфікації (атестати та дипломи)
  • документи про зміст та тривалість кваліфікації (наприклад, стенограми записів)
  • залежно від професії, можуть знадобитися інші документи, наприклад, резюме, підтвердження мовних навичок або довідки про медичний огляд.

Часто необхідно мати завірені копії та переклади документів. Проконсультуйтесь з цього приводу! Щодо визнання атестатів/дипломів необхідно подати письмову заяву, онлайн-заявка наразі неможлива. Проте на початку квітня міністерка освіти Німеччини, Старк-Ватцінґер, заявила, що хоче зробити процес подачі заявок цифровим.

Скільки коштує процедурa визнання?

Як повідомляє портал „Anerkennung in Deutschland“ («Визнання у Німеччині»), витрати різняться у залежності від федеральної землі та професії. Процедура коштує від 200 до 600 євро, іноді може коштувати і дорожче. Компетентний орган може точно сказати, скільки коштуватиме процедура визнання.

Як можна отримати грантову допомогу для визнання освіти?

Є кілька способів подати заявку на фінансування – окремо на витрати на процес визнання, а також на переклади та засвідчення документів. Подати заявку на гранти можна у центрах зайнятості (Jobcenter) та агентствах з питань праці (Bundesagentur für Arbeit). Федеральне міністерство освіти Німеччини також пропонує фінансову підтримку у цьому питанні. Обов’язковою умовою для цього є перебування у Німеччині не менше трьох місяців.

Скільки часу потрібно, щоб моя професійна кваліфікація була визнана?

Після того, як всі документи подані у повному обсязі, процес триває три-чотири місяці. Упродовж цього часу вам заборонено працювати за регламентованою професією, але дозволено в інших сферах.

Де я можу проконсультуватися?

По гарячим лініям від Управління з питань міграції та біженців (BAMF) та Федерального агентства з питань праці (Bundesagentur für Arbeit) питання щодо визнання кваліфікації можна ставити німецькою та англійською мовами. На гарячу лінію можна дзвонити з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00 за номером: +49 30 1815 – 1111.

Консультативні послуги з питань визнання кваліфікацій, набутих за кордоном, також доступні у центрах зайнятості та агенціях з питань працевлаштування, в Організації добробуту працівників (AWO) або у центрах освіти для дорослих (VHS). Промислово-торговельні палати (IHK) також нещодавно почали давати консультації щодо професійної кваліфікації українським шукачам прихистку. Консультанти дивляться на кваліфікацію та дають оцінку, якій німецькій професії вони можуть відповідати. Вони також можуть допомогти вам зібрати документи для заявки.

Консультаційні центри по всій Німеччині вказані на сторінці «Anerkennung in Deutschland» («Визнання в Німеччині»). Існує також пошукова система Північного Рейн-Вестфалії (NRW), яка показує на карті найближчі консультаційні центри.

Інтернет ресурс

Related posts