Життя у Німеччині: правила та рекомендації

 

Німці вважають, що кожен може жити так, як сам хоче, в рамках закону, за умови, що він не заважає іншим людям. Наприклад, у громадських місцях необхідно поводитися таким чином, щоб не створювати незручностей для оточуючих (вести телефонні розмови напівголосно, не включати звук відео).

Продовження контрактів

Важливо враховувати, що всі контракти у Німеччині продовжуються автоматично. У більшості випадків, щоб розірвати контракт, необхідно повідомити про це другу сторону за кілька місяців до закінчення терміну дії договору.

Прийом по запису – терміни

Візити до чиновників та лікарів зазвичай передбачають попередній запис (термін). Бажано прийти на 5-10 хвилин раніше за призначений час. Якщо немає можливості прийти, термін необхідно скасувати заздалегідь. У лікарів найчастіше скасування прийому можливе не менш як за 24 години до призначеного часу.

Важливим правилом, з яким іноземці стикаються з перших днів перебування у Німеччині, є обов’язкове сортування сміття.

Магазини в Німеччині не працюють у неділю

Незвичним для громадян країн пострадянського простору є те, що у всій Німеччині в неділю не працюють магазини. Німці цього дня насолоджуються відпочинком, прогулянками, спілкуванням. Працюють у неділю лише кафе та ресторани.

Як прийнято вітатись?

При вході в невелике приміщення, зустрічах із сусідами та на касі прийнято вітатись. Широка посмішка та вітання від незнайомця – це абсолютно нормальне явище, і німці очікують у відповідь аналогічної поведінки.

У той же час обійми в громадських місцях навіть при зустрічах близьких не прийняті. Українцям важливо пам’ятати, що у Німеччині варто обмежуватися рукостисканням.

Що потрібно обов’язково зробити у Німеччині?

Почати необхідно з вивчення місцевих законів, оскільки багато становища різняться залежно від федеральної землі.

Загалом життя людей у ​​Німеччині ґрунтується на законослухняності, стриманості та толерантності.

Якщо планується робота у формі самозайнятості або заняття ремісництвом, необхідно обов’язково зареєструватися в спеціальному відомстві.

Що робити не можна?

Що не слід робити в Німеччині, то це створювати незручності для інших, бо тут прийнято не волати до совісті, а звертатися до поліції.

Не можна шуміти

Іноземці, у тому числі й українські біженці, часто запитують: чому не можна митися вночі в Німеччині. Для України така поведінка абсолютно нормальна і не загрожує жодними неприємностями.

У Німеччині сусіди можуть поскаржитися на будь-який шум, у тому числі і який створює вода, і винуватцю доведеться заплатити штраф. Тобто відповідь на запитання, що не можна робити в Німеччині вночі, однозначна: шуміти, заважаючи чужому відпочинку.

Не можна запізнюватися

Пунктуальність відноситься до характерних рис німців. Запізнення працювати не допустимі, зустрічі, зокрема і неформальні – поганий тон.

За пропущений прийом, який не було вчасно скасовано, доведеться заплатити зі своєї кишені (страховка на такі випадки не поширюється).

Не можна порушувати приватність

У відносинах із оточуючими (колегами, сусідами) не прийнято «лізти в душу». Особисті проблеми обговорюють із психологом, а не зі знайомими.

Безквитковий проїзд – нонсенс

Не варто намагатися проїхати громадським транспортом без квитка, оскільки розміри штрафів дуже великі.

Подарунки чиновникам не прийнято

Чиновникам та лікарям не прийнято дарувати подарунки або залишати грошові подяки. У реєстратурі зазвичай встановлена ​​скарбничка, в яку вдячні відвідувачі можуть залишити 5 або 10 євро. На Різдво можна подарувати коробку цукерок.

Які правила застільного етикету?

За столом не заведено багато розмовляти. Тости німці вимовляють зрідка, лише на честь значних подій.

Іноземців дивує, чому німці дивляться у вічі, коли цокаються (у багатьох країнах це необов’язково).

Це пов’язано з повір’ям, що відсутність візуального контакту під час зіткнення келихів призведе до відсутності любовних стосунків на 7 років.

У ресторані прийнято оплачувати рахунок одразу після того, як його принесли. Щедрі чайові не прийняті (зазвичай подяка клієнта обмежується заокругленням суми рахунку до найближчого євро).

Що вважається непристойним?

Не можна показувати кулак, оскільки цей жест сприймається як звинувачення співрозмовника в недоумкуватості. Також непристойним вважається тримати руки у кишенях.

Розпивання на вулиці спиртних напоїв, у тому числі й пива, – це привід для штрафу. Цікаво, що в Німеччині дозволено показувати пальцем на щось, це не є порушенням етикету.

Чи можна курити на вулиці?

Так, у Німеччині дозволено куріння у громадських місцях. Спеціальні зали та заклади призначені для тих, хто не палить і не хоче дихати тютюновим димом, а курці можуть не відмовляти собі в задоволенні.

Джерело: ASA_de

Фото: pxhere.com