З 1 липня нова програма підтримки “Bürgergeld” для українців

Bürgergeld — головна фінансова допомога в Німеччини у 2023 році. 

Bürgergeld або громадянський дохід — допомога по безробіттю, яка набула чинності з 2023 року. Bürgergeld прийшла на зміну Hartz IV, оновилась та збільшилась. А з липня 2023 року додаються нові послуги та доплати від Джоб центрів для українців, які хочуть отримати кваліфіковану роботу в Німеччині.

Українці в Німеччині, завдяки новій програмі підтримки “Bürgergeld”, можуть отримати нові перспективи. Вже з 1 липня 2023 року українці отримають ряд нових можливостей для підвищення кваліфікації.

У рамках програми “Teilhabe am Arbeitsmarkt” від Jobcenter біженцям буде запропоноване навчання, яке сприятиме успішній інтеграції українців у німецьке суспільство.

Програма відкриває двері до різноманітних навчальних програм, які допоможуть українським мігрантам підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці та забезпечити їм кращі перспективи для майбутнього.

Беручи участь у програмі «Teilhabe am Arbeitsmarkt» Jobcenter, біженці з України тепер отримують широкий спектр пропозицій: 

  • Завершення навчання за обраною спеціальністю та отримання атестату, який визнається в Німеччині.
  • Jobcenter надає фінансову підтримку під час освоєння необхідних навичок, таких як читання, математика або IT, незалежно від того, чи потрібно розпочати навчання з нуля або потрібно просто покращити базові навички.
  •  Додаткову підтримку у вигляді «Weiterbildungsgeld» у розмірі 150 євро на місяць на відвідування курсів для підвищення кваліфікації.
  •  Додатковий «Bürgergeld-Bonus» у розмірі 75 євро на місяць на участь у програмах, що допомагають повернутися до професії на тривалий період;
  • Можливість скористатися інтенсивним коучингом, який надається центром зайнятості.

Важливо зауважити, що програма «Teilhabe am Arbeitsmarkt» діятиме постійно та спрямована  допомогти людям, яким складно знайти своє місце на ринку праці.

Щоб подати заявку на участь у програмі, потрібно ознайомитись зі всіма вимогами та умовами на сайті Jobcenter.

Також необхідно буде відвідати особисту консультацію, на якій визначать, чи відповідаєте вимогам для отримання підтримки. Якщо ви берете участь у курсах підвищення кваліфікації, які не завершаться до 1 липня 2023 року, то з цього дня буде виплачуватись додаткова грошова допомога в розмірі 150 євро на місяць (“Weiterbildungsgeld”).

 

 

Джерело: ukrainianingermany.de
Фото: pixabay.com

Related posts