Виставка: “Незалежність! Фотографії, зроблені в України в 1991-2022рр “

Коли наприкінці лютого 2022 року російські війська вторглися в Україну, сталося те, що багато хто не міг собі уявити: одна європейська країна напала на іншу. Впевненість у тому, що етика ненасильства, непорушність кордонів та самовизначення є основою спільного існування в демократичній Європі, тепер виявилася ілюзією. Відтоді новини та світлини з України тримають світ у напрузі.

Роботи відомих українських фотографів на фотовиставці ілюструють насичену подіями історію другої за величиною європейської країни з моменту проголошення незалежності в 1991 році.

Хронологічно поділена на чотири частини, виставка документує боротьбу за державну незалежність, національну ідентичність та демократію: від підняття українського державного прапора над будинком парламенту у 1991 році, активістки Євромайдану перед палаючими барикадами у 2014 році, завгоспа у зруйнованій внаслідок влучання ракети школі у Донецькій області у 2017 році до весілля посеред руїн Харкова у 2022 році.

Заради своєї роботи українські фотографи нерідко ризикують своїм життям. Обрані світлини з повсякденної роботи деяких журналістів є яскравим прикладом цього. У 2022 році фотографи знімають репортажі з ризиком для життя з оточеного Маріуполя. Їхні світлини облетіли весь світ.

Виставка фотографій проходить з 24.02 до 2 липня 2023 року

за адресою:

Zeitgeschichtliches Forum
Leipzig
Grimmaische Str. 6,
04109 Leipzig

Більше інформації та заходи на сторінці: www.hdg.de

Related posts