Мистецтво, яке рятує життя – виставка у Берліні

Виставка “Art Armor: мистецтво, яке рятує життя” відкрилася в галереї Польського інституту в Берліні.

Усі плити з бронежилетів, які презентували на події, зупинили кулі і врятували життя українських бійців. Тепер завдяки художникам броня перетворилася в артоб’єкти.

Захисні засоби наших воїнів стали полотном для найвідоміших художників України: Тіберій Сільваші, Іван Марчук, Андрій Блудов, Петро Бевза, Назар Білик, Олексій Сай, Юрій Вакуленко, Антон Логов.

Прострілена броня “розповідає” свою історію. У березні 2022 року її передали з фронту представники Збройних Сил України, а вже за кілька місяців броньовані плити перетворилися на витвори мистецтва в проєкті Art Armor (Арт Броня).

“Це унікальний проєкт. Такого ще не було, щоб саме на бронеплитах, які врятували життя, малювались картини для того, щоб через благодійність знову купувати засоби захисту. Це мистецтво, яке буквально рятує життя”, — розповів Олександр Ковальчук, ініціатор та керівник проєкту Арт Броня.

14 броньованих плит, 14 витворів сучасного мистецтва і 14 історій врятованих життів. В галереї Польського інституту в Берліні крім картин на броні демонструють і фільм-розповідь про виставку. Його найзворушливішою частиною є монологи військових – власників плит, що стали експонатами.

У самому центрі експозиції – особлива броньована плита-картина “Сила в єдності”. На ній – автографи Валерія Залужного, Кирила Буданова, Ірини Верещук, Олексія Резнікова та Володимира Зеленського.

Виставка Art Armor  відкрита для відвідувачів до 20.08.2023 р. 
Години роботи: вівторок-п’ятниця 13:00-18:00.
Адреса: Галерея Польського інституту в Берліні (Burgstraße 27, 10178 Berlin)
Вхід вільний.

Захистити життя двічі 

Раніше виставку показали у Києві,  Львові, Варшаві. Надалі  вона подорожуватиме Європою. Виставка розповідатиме  про війну в Україні та історії порятунку. Крім того, засновники розраховують, що Art Armor надихне й міжнародних творців, які приєднаються до проєкту.

Передбачають, що нові картини на броні будуть виставлені на аукціони і допоможуть зібрати гроші на покупку нових засобів захисту. Так броньовані плити захистять життя двічі.
Найближчий аукціон планують провести у Лондоні 14 жовтня 2023 року. Зібрані кошти спрямують на закупку нових бронежилетів та інших засобів захисту для ЗСУ, зокрема костюмів для саперів. А також на лікування та реабілітацію українських захисників.

 

 

Джерело: amalberlin.de, Польський інститут в Берліні 
Фото: Art Armor