Фінансова підтримка для молоді під час професійного навчання у Німеччині

Федеральне агентство зайнятості пропонує підтримку у вигляді допомоги на професійне навчання, також відомої як Berufsausbildungsbeihilfe (BAB).

Ця підтримка передбачена для випускників шкіл, які починають професійне навчання і планують знайти власне житло. В випадку, коли батьківська домівка знаходиться на великій відстані від місця навчання, молоді люди зустрічаються з проблемою пошуку власного житла. Для того, щоб компенсувати це додаткове фінансове навантаження, Федеральна служба зайнятості і пропонує цю підтримку.

Щоб визначити, чи маєте ви право на отримання допомоги на професійне навчання і в якому розмірі, зверніться до свого агентства з працевлаштування.

Додаткова інформація про допомогу на професійне навчання (BAB):

Молоді люди мають право на допомогу на професійне навчання у випадку навчання на підприємстві, поза підприємством або передпрофесійного навчання (BvB).

Для навчання в школі право на BAB не передбачено, але пільги можуть бути надані відповідно до Закону про професійне навчання. В цьому випадку можна подати заяву на отримання допомоги на професійне навчання (BAföG).

Для того, щоб мати право на отримання допомоги учень повинен проживати за межами батьківського домогосподарства і не мати можливості дістатися до навчального центру протягом розумного періоду часу.

Розмір BAB залежить від:

  • доходу стажера, його/її чоловіка/дружини та батьків;
  • типу житла.

Винятки стосуються певних життєвих обставин, таких як:

    •  вік,
    • шлюб або цивільне партнерство,
    • спільне проживання з дітьми,
    • вагомі соціальні причини.

Самостійно розрахувати  ймовірні субсидії можна скориставшись допомогою калькулятора BAB: : www.babrechner.arbeitsagentur.de

Зверніть увагу, що калькулятор BAB не збирає всю інформацію, необхідну для точного визначення права на допомогу на професійне навчання та розмір субсидії. Таким чином, результат цього розрахунку не є обов’язковим і слугує лише як орієнтир.

Як подати заяву на отримання допомоги BAB

Найзручніше подати заяву онлайн на сайті www.arbeitsagentur.de у розділі Мої електронні послуги”. Після реєстрації на сайті свого кабінету ви зможете користуватися всіма онлайн-пропозиціями від Федерального агентства зайнятості.

Заяву на отримання цієї допомоги слід подати вчасно, оскільки вона може бути виплачена не раніше, ніж з місяця подання заяви.

Документи для подання заяви та додаткову інформацію можна  отримати, зателефонувавши на безкоштовний сервісний номер 0800 / 4 5555 00 або  забрати особисто в агентстві зайнятості.

 

 

Джерело:  arbeitsagentur.de/leipzig
Фото: з відкритих джерел