Український фотограф Малолетка став переможцем World Press Photo

Оголошено лауреатів престижного конкурсу World Press Photo. Серед 24 регіональних переможців – український фотограф Євген Малолетка. Світових переможців оголосять 20 квітня.

У 2023 році для участі надійшло 60448 фотографій від 3752 фотографів зі 127 країн. З 2022 року конкурс World Press Photo проводять за новими правилами – у два етапи, щоб виключити диспропорцію в географії. Уперше його було проведено 1955 року.

У центрі уваги найкращих фотографів року – люди, їхні страждання і долі, а також природа під впливом людини. Вибір переможців, як підкреслює міжнародне журі конкурсу, був дуже складним – через те, що багато робіт вражають своєю силою і глибиною.

Чому з’явився регіональний етап конкурсу у 2022 році? Він передбачає, що в кожному регіоні, у кожній частині світу – Азія, Африка, Європа, Північна і Центральна Америка, Південна Америка, Південно-Східна Азія та Океанія – визначають переможців у чотирьох номінаціях: Singles, Stories, Long-Term Projects, Open Format.

Лауреати глобального конкурсу будуть обрані з 24 регіональних переможців. Їхні імена та проєкти стануть відомі 20 квітня. З повним списком регіональних переможців можна ознайомитися на сайті конкурсу World Press Photo 

Три історії про війну в Україні
Серед переможців регіонального етапу 2023 року три проєкти – про війну в Україні. У двох головних номінаціях переможцями стали роботи фотографів, знімки яких облетіли весь світ. У категорії “Європа. Фото” перемогла робота грецького фотографа агентства Reuters Алкіса Константінідіса. У категорії “Європа. Фоторепортаж” переміг український фотограф Євген Малолетка. Одна з представлених робіт: вагітна жінка, яку українські військові виносять із пологового будинку після бомбардування. Кадри зі зруйнованого пологового будинку стали одним із символів війни в Україні. Російська пропаганда назвала фотографії з пологового будинку фейком, а вагітних жінок – актрисами. В інтерв’ю DW, яке було зроблено після вручення премії німецької медіакомпанії Deutsche Welle “За свободу слова” (Freedom of Speech Award) 2022 року фотожурналістові Євгену Малолітці та його колезі Мстиславу Чернову, Євгеній так згадував про події, коли було зроблено світлину, що перемогла тепер і на конкурсі World Press Photo: “Так сталося, що ми були поряд, почули звук літака – і одразу пролунав вибух. Він був не один, а одразу кілька. Була дуже сильна вибухова хвиля, від якої розбило вікна в будинках поблизу. Скло посипалося нам за комір. Там (біля пологового будинку. – Ред.) була велика воронка. Ми побачили, що там усе розбито. Люди виходили з підвалу, шоковані від цього. Ми побачили, як спускають вагітних жінок і переміщують їх на ношах. Там були дуже сильні кадри”.

Третій переможець, чия робота також була присвячена війні в Україні та стражданням мирного населення, – іспанський фотограф і журналіст Associated Press Еміліо Моренатті. Його знімки відзначені заохочувальною премією – honorable mentions.

Більше інформації та фотороботи ви знайдете за посиланням та на сайті World Press Photo.

 

 

Джерело: www.worldpressphoto.org , www.dw.com
Фото: Pixabay