Троє з чотирьох українців у Німеччині не можуть знайти роботу: в чому причина

Німеччина прийняла близько 600 тисяч українських біженців працездатного віку, але знайти роботу там змогли лише 142 тисячі громадян.

 

Крім того, серед людей, які знайшли роботу, є близько 26 тисяч осіб з неповною зайнятістю, на яких поширюються спеціальні правила соціального страхування та оподаткування.

Згідно з інформацією, основна причина, через яку українцям у Німеччині важко знайти роботу, – це мова.

Майже 200 тисяч дорослих українок зараз відвідують фінансовані державою інтеграційні курси, на яких викладають базові знання німецької мови. Вони тривають близько шести місяців.

Ще однією перешкодою є визнання професійних кваліфікацій, особливо вчителів та лікарів.

Крім того, питання догляду за дітьми також відіграє важливу роль у прийнятті на роботу. Травматичний досвід війни або психічні навантаження також можуть завадити влаштуватися на роботу.

Загалом у Німеччині станом на 6 грудня перебувало 1,037 млн біженців з України, з яких понад 988 тисяч подали заявки на тимчасовий захист.

Серед них: 420 тисяч – жінки віком від 18 до 63 років (41%), 354 тисяч – діти (34%), 177 тисяч – чоловіки віком від 18 до 63 років (17%), 82 тисяч – дорослі віком від 64 років (8%).

Усі біженці з України, які цього потребують, можуть отримувати у Німеччині державну підтримку у вигляді надання житла, харчування, медичного страхування та щомісячного грошового утримання.

 

Джерело Європейська правда,  LIGA.net

Related posts