Що буде, якщо дитина в Німеччині не ходитиме до школи?

Школярі в Німеччині віком до 18 років повинні обов’язково ходити до школи. За прогули школярів несуть відповідальність батьки, які в разі недбалого ставлення будуть платити штрафи.

У Німеччині існує такий термін, як Schulpflicht, що означає обов’язкове відвідування школи. Учні шкіл мають регулярно ходити до школи без прогулів, щоб не відставати від навчальної програми. Окрім цього, в їхні обов’язки входить: участь в екскурсіях, спортивних заходах, шкільних святах та важливих подіях.

Якщо ж учень в період уроків знаходиться в публічному місці, на нього може звернути увагу муніципальна поліція (Ordnungsamt). Вони мають право розпитувати дитину, чому вона не в школі та чи знають про це батьки. Далі йдуть профілактичні бесіди та штрафи.

Коли дозволяється не відвідувати школу в Німеччині?
За те, що дитина залишається вдома, несуть відповідальність батьки. Потрібно повідомити про це класному керівнику в усній або письмовій формі. Поширеною причиною для пропуску школи є хвороба. Якщо учень повнолітній, він може самостійно повідомити про свій стан.

Прогули стосуються і шкільних канікул, коли учні починають їх раніше або самостійно подовжують. Для пропусків мають бути вагомі причині, зокрема хвороба чи сімейні обставини. Якщо подібні причини відсутні, настає відповідальність за порушення правил відвідування школи.

Штрафи за прогули учнів в Німеччині
В разі, коли у представників школи виникають сумніви, щодо прадивості причин не відвідування дитиною школи – вони можуть перевітири  інформацію про стан здоров’я учня. Батькам потрібно надати медичну довідку з даними, коли і скільки днів їхня дитина була хворою. Якщо до вас додому прийде інспекція, щоб перевірити стан учня, а його взагалі немає, це закінчиться штрафом у кілька сотень євро.

За учнів, яким не виповнилося 14 років, штрафи сплачують батьки. Якщо учень має 14 років, штрафи накладаються на нього особисто – можуть залучати до проведення соціальних робіт.
Розмір штрафів для батьків визначають індивідуально, враховуючи правила федеральних земель, міста та громади.

 

 

Джерело: ukrainianingermany.de
Фото: pixabay.com