Програма до Дня Незалежності України в Лейпцигу

Щороку наприкінці серпня ми традиційно відзначаємо головне свято країни – День Незалежності України. У 2023 році – знову в умовах війни, коли Україні вкотре доводиться відстоювати свою свободу та право на життя.

В День Незалежності України в Лейпцигу відбудеться низка заходів в міському офісі.  Зосередившись на українській культурі  таким чином надсилаючи сигнал солідарності з Україною та містом – побратимом Києвом – про це йдеться на сайті міста Лейпциг.

Фотопроєкт київської художниці в Лейпцигу

Незважаючи на те, що російська агресивна війна триває, а втрати, страждання і горе визначають повсякденне життя українців – там де є тінь, є і світло. Соняшники як національний символ України є  лейтмотивом фотопроєкту київської художниці з Лейпцига Анни Логачової, який відкриється під музичний супровід  бандури 24 серпня 2023 року, о 15:00. У своїх світлинах фотографка показує портрети українських дітей, які знайшли притулок у Лейпцигу, та простежує їхній шлях входження в нове суспільство і виклики, які з цим пов’язані.

Читання поезії та виставка плакатів
О 15.30 розпочнеться читання української поезії в німецькому перекладі – “Вуличний текст і мистецька відвага”. Кураторкою цього заходу, що об’єднує поезію та ілюстрації українських авторів, є  киянка Марія, яка зараз мешкає в Лейпцигу. На плакатах представлена сучасна українська поезія на тему війни, проілюстрована українськими художниками, перекладена німецькою (та частково англійською) мовою, а також в оригіналі.

Презентація “Книги добросусідства”

Проєкт „Das erste Nachbarschaftsbuch: Brücke Odessa-Leipzig“ (“Перша книга сусідства: міст Одеса-Лейпциг” ) буде представлений о 16:00 Катериною Ільїчовою з Одеси, яка знайшла притулок у Лейпцигу разом зі своєю маленькою донькою. Вона започаткувала ініціативу, в рамках якої діти з околиць Одеси надіслали загалом 120 дитячих книжок. Тепер ці книги будуть урочисто подаровані українським дітям-біженцям у Лейпцигу і знайдуть своє місце в міських бібліотеках міста.

Ляльковий театр для дітей
А о 16.30 відбудеться вистава лялькового театру з Одеси українською мовою з перекладом на німецьку для лейпцизьких дітей під назвою “Золотий півник”.

Кінопоказ
О 17:00 відбудеться показ фільму “Гірчиця на городах”,  знятого у 2018 році. Він розповідає історію Олени, яка повертається до села свого дитинства на кордоні війни в Донецькій області – так званої “сірої зони” між Україною та проросійськими бойовиками.

Реєстрація
Для участі в перелічених заходах 24 серпня 2023 року необхідна реєстрація поштою (kristina.rassmann@leipzig.de) до 18 серпня 2023 року. Обидві виставки можна буде безкоштовно оглянути з 18 серпня по 8 вересня 2023 року в міському офісі на площі Бургплац (вхід через Маркграфенштрассе, 3) у робочі години (вівторок-четвер з 13 до 18 години, п’ятниця з 13 до 15 години).

Місцезнаходження
Міський офіс
Burgplatz 1 (вхід з вулиці Markgrafenstraße 3)
Вівторок-четвер: з 13:00 до 18:00
П’ятниця: з 13:00 до 15:00

Також, українська громада в місті Лейпциг планує низку заходів та демонстрацію “Незламна, Незалежна! За вільну Україну” Час: 24 серпня, 17.00 – 20.00, Місце зустрічі: Лейпцизька ринкова площа.

 

 

Джерело: leipzig.de. 
Фото:  © pixabay

Related posts