Німеччина спрощує отримання громадянства

Уряд ФРН схвалив закон, про спрощене отримання громадянства. За нього тепер повинен проголосувати Бундестаг, повідомляють УНН з посиланням на Tagesschau та DW.

Згідно з новим законом, який ще має схвалити Бундестаг, отримати паспорт можна буде вже через 5 років проживання в Німеччині (замість нинішніх 8 років), а у разі “особливих інтеграційних досягнень”, таких як хороші мовні навички, волонтерська робота або дуже хороші результати роботи, натуралізація може бути можлива через три роки (зараз це 6 років).

Відмовлятися від інших громадянств при цьому не потрібно.  Для тих, хто чинив злочини на ґрунті расизму чи антисемітизму, набуття громадянства ФРН буде неможливим.

У законі обумовлено й те, що претенденти на громадянство Німеччини мають забезпечувати себе та членів своєї родини самостійно та не залежати від державних соціальних виплат.

Особливі послаблення стосуватимуться представників так званого покоління гастарбайтерів, які  живуть у Німеччині десятиліттями. У майбутньому ці старші мігранти більше не повинні будуть складати письмовий іспит з німецької мови для натуралізації. Достатньо буде підтвердити  усне володіння мовою. Їм також більше не доведеться складати письмовий тест на натуралізацію.

Згідно з проектом, ці спрощення покликані захистити “життєві досягнення” цього старшого покоління. Вони стосуються людей, які приїхали до Федеративної Республіки до червня 1974 року, або тих, хто приїхав до колишньої НДР як робітник за контрактом до 1990 року.

За допомогою реформи федеральний уряд хоче, серед іншого, зробити Німеччину привабливішою для кваліфікованих працівників. Водночас це має надати стимули для кращого закріплення в цій країні та облаштування у суспільстві.

Діти, народжені у Німеччині від батьків-іноземців, у майбутньому також мають автоматично отримувати німецьке громадянство. Вони також повинні мати можливість зберегти громадянство своїх батьків, якщо хоча б один із батьків легально проживає в Німеччині понад п’ять років і має необмежене право на проживання.

За даними Міністерства внутрішніх справ, близько 14 відсотків населення Німеччини не мають німецького паспорта. Це трохи більше ніж 12 мільйонів людей.

 

 

Джерело: УНН, Tagesschau, DW.
Фото: Pixabay

Related posts