Для українців, які через війну виїхали до Німеччини, питання вакцинації є актуальним і потребує ознайомлення з місцевими правилами. Особливо гостро це питання стоїть перед батьками дошкільнят та дітей шкільного віку.
В Німеччині за вакцинацію громадян відповідає Постійна Німецька комісія з питань вакцинації — STIKO (Ständige Impfkommission), яка працює на базі Інституту Роберта Коха в Берліні. Саме ця комісія надає рекомендації щодо щеплень: кому і коли треба зробити згідно віку, захворювань або умов праці:
- обов’язкові щеплення — які треба робити при хронічних захворюваннях;
- рекомендовані — готуються Інститутом Коха;
- ті, які громадяни країни самі обирають при потребі або за бажанням.
Медична система Німеччині побудована таким чином, щоб запобігти захворюванню, починаючи з раннього віку. Задача кожного педіатра переконати батьків в необхідності вакцинації дітей. Таким чином майже 95% дітей, які навчаються у першому класі мають основні щеплення.
Щеплення від кору: У Німеччині є тільки одне обов’язкове щеплення — проти кору. Діти повинні бути щеплені від кору, якщо їм більше одного року і вони відвідують дитячий садок або школу. Потрібно мати обов’язково медичну довідку (якщо дитина перехворіла на кір) або довідку про вакцинацію.
Щодо дорослих — якщо вони працюють у медичних або громадських закладах, вчителем, вихователем або доглядачкою, то вакцинація від кору — обов’язкова. Це стосується також тих громадян України, які наразі проживають у гуртожитках.
Щеплення від БЦЖ в Німеччині: Є і такі щеплення, до яких ми звикли, а в Німеччині вже забули — БЦЖ. Через те, що ризик захворювань туберкульозом майже на нулі, з 1998 року ця вакцина скасована в Німеччині Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Щеплення дітям у Німеччині: Першу вакцинацію проти ротавірусної інфекції дитині роблять на 6-му тижні після народження, якщо до того вона не зіткнулася ні з якими хворобами.
Друге щеплення вже на 9 тижні життя. Це щеплення складається із комбінованого препарату проти 6 хвороб (гепатиту В, дифтерії, коклюша, поліомієліту, правця, гемофільної палочки).
Щеплення проти гепатиту А: Одним із найефективніших вважається щеплення проти гепатиту А (жовтяниця) робиться в будь-якому віці, термін її захисту — 20 років.
Щеплення від менінгіту в Німеччині: Від пневмококу, який може викликати менінгіт, запалення легенів, рекомендується робити вже з другого місяця життя дитини. До шести місяців треба зробити три щеплення, а четверте — у 2 роки.
Щеплення від краснухи та вітрянки: Краснуха, паротит та кір рекомендовано робити дітям з 11 місяців. Щеплення від вітряної віспи (почали робити з 2004 року) рекомендовано першу дозу дітям у віці 11-13 місяців, а другу — 15-23 місяці.
Щеплення від ВПЛ в Німеччині: Вірус папіломи людини (ВПЛ) рекомендована як дівчатам, так і хлопцям до початку статевого життя. Робиться таке щеплення в три етапи протягом 6 місяців.
Щеплення для дорослих Якою б чудовою не була медичина система, піклуватися про своє здоров’я — це перш за все задача кожного з нас. У сімейного лікаря можна проконсультуватись з приводу щеплень, які рекомендовані STIKO для дорослих:
- Від поліомієліта;
- від грипу, яка робиться кожен рік напередодні сезону захворювань;
- проти кору тим, хто народився після 1970 року;
- повторні або «бустерні» щеплення проти дифтерії, правця і кашлюка кожні 10 років.
Ситуація з ковідом в Німеччині: Вакцинуватися від Ковіду потрібно тільки тим, хто працює у закладах догляду та охорони здоров’я. Та рекомендації щодо вакцинації проти цього вірусу для всіх залишаються незмінними. Вакцинуватися проти Корони можна у мобільних бригадах, стаціонарних вакцинаційних станціях, аптеках або лікарнях через сімейного лікаря.
Паспорт щеплень та процес вакцинації: Паспорт щеплень (Impfpass) — маленька жовта книжка, в яку вноситимуть всі зроблені щеплення. Якщо якісь з них були зроблені в Україні, то бажано мати хоча б їх перелік. Потрібна інформація щодо захворювання, проти якого було щеплення та дату вакцинації. Ці дані повинні бути записані англійською або німецькою мовами.
Для дітей є обов’язковим зошит дитячих обстежень або жовтий зошит — медична картка. Якщо вам вдалося взяти з України медичну картку дитини, то її потрібно перекласти німецькою мовою, а в лікарні Німеччини заповнити анкету, де вказати основні дані дитини: перенесені хвороби або травми, алергічні реакції та інше.
Якщо не має інформації щодо попередніх щеплень — краще порадитися із лікарем, яку вакцину можна зробити. Щодо кору, то це щеплення можна робити ще раз, якщо не впевнені чи було вам зроблено раніше.
Щеплення робить особисто лікар, допомагає в цьому — медсестра. Після того, нададуть повну інформацію щодо можливих реакцій на вакцинацію.
Вакцинація в Німеччині сплачується завдяки медичному страхуванню, соціальною організацією або державним урядом.
Джерело: ukrainianingermany.de
Фото: pixabay.com