Лейпциг зустрічає Wave-Gotik-Treffen

Лейпциг є традиційним містом проведення одного з наймолодших та найнезвичайніших свят – Фестивалю готичної культури.

Wave-Gotik-Treffen (WGT) відбудеться з 26 по 29 травня приблизно на 50 майданчиках Лейпцига.  Цього року це свято відбувається 30-й раз. Крім концертів у діапазоні від EMB до готик-металу фестиваль “чорної сцени” охоплює культурну допоміжну програму з виставками, читаннями і тематичними вечірками.

Wave-Gotik-Treffen, WGT (нім. das Treffen, що означає “зустріч”) – найбільший щорічний фестиваль готичної музики та мистецтва тривалістю понад 4 дні, який проводять із 1992 року на П’ятидесятницю (нім. Pfingsten) разом із так званими “альтернативним” і “чорним” рухами у Лейпцигу. Згідно зі статистичними даними, останні кілька років кількість його учасників становить понад 30 тисяч осіб.

Під час фестивалю на вулицях міста і в парках можна зустріти величезну кількість людей у незвичайному вбранні. Фестиваль обов’язково включає проведення музичних концертів та інших заходів, так чи інакше пов’язаних з культурою готів. Уперше фестиваль було проведено 1987 року, проте проходив він не в Лейпцигу, а в Потсдамі. Перший захід був неофіційним, тому його відвідало лише кілька сотень людей.

Офіційний статус Wave-Gotik-Treffen отримав лише 1992 року, відтоді він проходить тільки в Лейпцигу і з кожним роком приваблює все більше іноземних гостей. Багато хто приїжджає на фестиваль, щоб поспілкуватися з однодумцями і вразити оточення своїм оригінальним образом.  На фестивалі можна побачити величезну кількість пар з маленькими дітьми. Малюки, так само як і їхні батьки, носять цікаве вбрання, що повною мірою відображає специфіку готичної культури

Квитки на WGT: скільки вони коштують?

Квиток на чотири дні коштує 170 євро. Їх можна замовити онлайн. Головні каси, де можна обміняти квитки на фестиваль на браслети, розташовані на центральному вокзалі Лейпцига та в Мессепарку Агри.

Що відбуватиметься на WGT у Лейпцигу?

Музична частина WGT відбувається у виставкових залах Агри (Agra-Messehallen), у Фельзенкеллері, у Таубхенталі, у Лейпцизькій опері та на багатьох інших майданчиках по всьому місту. На 30-му заході відвідувачі можуть планувати відвідування концерту в руїнах церкви Вахау, екскурсії музеями Лейпцига і похмурі заходи навколо пам’ятника Битві народів і на південному кладовищі. Детальна програма доступна на офіційному сайті за десять днів до початку фестивалю, каже прес-секретар заходу Корнеліус Брач.

Які відомі гурти виступлять на WGT 2023?

Станом на 5 травня 164 артисти підтвердили свою участь, повідомляється на сайті організаторів. Склад учасників, який ще буде доповнюватися, наразі варіюється від американського гурту A Place to Bury Strangers до Zynic під псевдонімом H.P. Siemandel із Німеччини. Серед відомих гуртів WGT, за інформацією прес-служби, є такі: The Chameleons, Covenant, Deine Lakaien, Empathy Test, Front 242, Goethes Erben, Lebanon Hanover, Lord Of The Lost, Faun і The Mission.

 Де зупинитися в Лейпцигу?

Якщо ви шукаєте короткострокове житло в Лейпцигу з 26 до 29 травня і не можете дозволити собі надто дорогий готель, ви знайдете його на виставковому комплексі Agra. Тут вистачить місця для всіх, каже Брач. Квиток спостерігача за 30 євро дійсний з четверга по вівторок.

 

Зазначимо, що відтоді, як фестиваль став офіційним заходом міжнародного масштабу, підготовка до нього відбувається з особливою увагою. Місцеві жителі давно звикли до незвичайного заходу, тому ставляться до гостей фестивалю дуже доброзичливо і з часткою цікавості. Варто зазначити, що готи, які перебувають на фестивалі, також налаштовані дуже привітно, багато хто з них охоче фотографується з туристами й городянами, а також з гордістю демонструють їм свої стильні атрибути. Незвичайне свято стало невід’ємною частиною культурного життя міста і додало Лейпцигу ще більше загадковості та чарівності.

 

Джерело: wave-gotik-treffen.de
Фото: Alexander Mermelstein