Свято Вознесіння та День батька в Німеччині

День Вознесіння в Німеччині (Christi Himmelfahrt) — це релігійне свято, яке відзначається по всій країні та є вихідним днем.

Дата свята є рухомою, подібно до Великодня. У цьому році цей день припадає на четвер — 18 травня. Згідно з християнською традицією, День Вознесіння Господнього відзначається через 40 днів після Великодня.

Christi Himmelfahrt було оголошено державним святом у Німеччині в 1934 році і з того часу стало важливою подією для християнського населення країни.  У цей день як католики, так і протестанти організовують богослужіння та ходи під відкритим небом.

Нагадаємо, щорічно в День Вознесіння в Німеччині святкується  День батька (Vatertag). 

Законодавчо День батька ввели в країні в 1936 році, і відразу ж він був прив’язаний до свята Вознесіння Господнього, як противагу церковній традиції. День батька прийшов до Німеччини з Америки, як і День матері. 1910 року американка Сонора Смарт Додд провела кампанію за День батька. Вирішальним чинником став її власний батько, який брав участь у громадянській війні, та й самостійно виховав шістьох дітей. Вона хотіла віддати належне цьому досягненню. Перший День батька пройшов в Америці 19 червня 1910 року, хоча там він досі не є державним святом, а вважається днем честі. 1931 року німецький торговець чоловічими аксесуарами відкрив для себе День батька: його реклама подарунка на День батька виявилася настільки успішною, що підтримує це свято й досі.

У День батька чоловіки утворюють компанію і виїжджають без дружин на природу. Найбільш популярні пішохідні та велосипедні прогулянки ( екскурсії ), також можна посидіти в барі на відкритому повітрі за кухлем пива. Однак, у міру посилення рівноправності між чоловіками і жінками, звичай поступово трансформується в сімейний відпочинок на природі.

 

 

Джерело: ostsee-zeitung.de, ukrainianingermany.de, dilovamova.com
Фото: pixabay