Фестиваль Баха в Лейпцигу – Bachfest 2023

З 8 по 18 червня 2023 року Bachfest-фестиваль з програмою “Бах для майбутнього” відзначатиме важливий ювілей: у першу неділю після Трійці 1723 року Бах вступив на посаду лейпцизького томаскантора. Ця знаменна подія відзначатиметься в 300-й раз у першу неділю Bachfest 2023 року. Всесвітньо відомі виконавці та колективи вшанують  композитора-новатора у понад 150 заходах.

У свій перший рік служіння в Лейпцигу Йоганн Себастьян Бах подарував слухачам багатий і складний музичний космос, який випромінював далеко в майбутнє і саме зараз відкриється в численних гранях на оригінальних майданчиках Бахфесту Лейпциг 2023. У багатьох концертах прозвучать твори, які Бах написав у перший рік своєї служби.

Особливу увагу буде приділено творчості Баха саме в перший рік його перебування в Лейпцигу. Від 1-ї неділі після Трійці 1723 року до свята Трійці 1724 року новопризначений томаскантор виконував на службах у церквах св. Томаса та св. Миколая виключно власні твори: загалом 63 кантати, 38 з яких він написав саме в Лейпцигу.  У циклі “Best of Jahrgang 1” четверо найкращих знавців кантат Баха виконають свої улюблені твори, написані Бахом саме в перший рік перебування в Лейпцигу. Філіп Херревеге, Тон Купман, Ганс-Крістоф Радеманн і Рудольф Лутц – виконають твори у супроводі власних ансамблів та розкажуть слухачам, що їх захоплює в цих творах і які послання вони відкривають у музиці Баха.

“Бах для майбутнього” представить музику Баха в нових контекстах: у свіжих форматах і несподіваних адаптаціях та переосмисленнях відомих творів. Місця проведення концертів варіюються від церков і різноманітних концертних залів до головного залізничного вокзалу та великої лекційної зали Анатомічного інституту.

Ювілейний гала-концерт під відкритим небом “Tribute to Bach” об’єднає  в Лейпцигу 9 червня на Ринковій площі провідних музикантів зі світу класичної музики, джазу та поп-музики, серед яких Даніель Хоуп та Ланг Ланг.

Традиційно на відкритті фестивалю виступить хор хлопчиків Святого Томаса та оркестр Гевандхаусу.  Хор хлопчиків собору Святого Томаса також виступить в  церкві Святого Томаса 15 червня і буде співати на богослужінні  18 червня.

У Лейпцигу виступить чимало найвідоміших інтерпретаторів Баха, серед яких такі колективи, як Амстердамський бароковий оркестр і хор (Тон Купман), Бахівський коледж Японії (Масаакі Сузукі), хор і оркестр Фонду Й. С. Баха в Санкт-Галлені (Рудольф Лутц). Колективи виступають з такими солістами, як Amarcordplus, лауреатами премії Баха Женев’євою Чумі, Патріком Гралем, Бенно Шахтнером і Даніелем Йогансеном та лауреатом медалі Баха Клаусом Мертенсом.

Будинки Мендельсона та Шумана, а також Лейпцизький оркестр Гевандхаусу, Симфонічний оркестр MDR та Лейпцизька опера також візьмуть участь у фестивалі зі своїми власними постановками.

Фестиваль Bachfest 2023 буде проходити в Лейпцигу з  8 по 18 червня 2023 року на численних концертних майданчиках Лейпцига.
Більше інформації на сайті: bachfestleipzig.de

 

 

Джерело: leipzig.de
Фото:”BachStage” unter freiem Himmel© Bachfest Leipzig / Malzkorn