Nikolaustag – День Святого Миколая

День Святого Миколая відзначається щороку і в Україні, і в Німеччині.

6 грудня святкують в католицьких країнах та 19 грудня в православних культурах. Миколай вважається одним із найвідоміших та найшанованіших святих, покровителем дітей, а також мандрівників.

Німецькі особливості

До німецьких діток Миколай приходить 6 грудня. Маленькі німці заздалегідь пишуть листа Миколаю, у якому розповідають про свої добрі вчинки та висловлюють свої побажання щодо подарунків. Звечора малеча виставляє на видне місце чобітки або розвішує шкарпетки, у яких зранку з’являються подарунки.

Вважається, що традиція святкування дня Миколая походить із середньовічної Німеччини, де напередодні цього свята батьки дарували дітям новий зимовий одяг.

Із часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Згодом почали також дарувати ласощі: горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами; шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та полагоджені старі черевики, які ставили поблизу камінів, чи у панчохи, які вішали на каміни.

Діти вірили, що святий саме через камін закидає в дім подарунки. Неслухняним дітям клали в’язку різок. Саме тому в очікуванні свята діти прагнуть бути слухняними, щоб святий Миколай обов’язково приніс їм подарунок!

Часто святий Миколай приходить не сам — супутником Святого Миколая є ослик, який допомагає розвозити подарунки дітям. Саме для цього віслюка діти лишають біля черевичків кілька морквин — адже тваринка за нічну подорож втомиться та зголодніє.

Related posts