Лейпцизькі ринкові дні та відкриті магазини в неділю

З 22 вересня по 3 жовтня 2023 року  вже в 46-й раз Лейпциг запрошує на  ринкові дні в центрі міста.

Впродовж дванадцяти днів лейпцигці та гості міста можуть знову поринути в різноманітне поєднання торгівлі, гастрономії та музичної програми. Облаштовані зони для прогулянок та відпочинку.  Відвідувачів чекають  понад 100 яток торговців. Ринок відкритий щодня з 10 ранку до 8 вечора (3 жовтня до 18 вечора).

На сайті www.leipzig.de/markttage ви знайдете карту, на якій позначені всі кіоски з їхнім асортиментом.

Відкрита неділя  – Verkaufsoffener Sonntag

24 вересня 2023 року – відкрита неділя. Магазини в центрі міста будуть відкриті з 13:00 до 18:00, пропонуючи відвідувачам  поєднання шопінгу та ринкових днів.

Що таке відкриті неділі в Німеччині?

Згідно з німецьким законодавством, більшість торгівельних центрів та мереж у країні не працюють в недільні дні та державні свята – є лише обмежений перелік магазинів у Німеччині, де в неділю та свята можна купити продукти. Тим не менш, у Німеччині існує таке поняття, як відкриті неділі (Verkaufsoffener Sonntag). Йдеться про недільні розпродажі, коли торгові точки можуть бути відкриті.

У більшості федеральних земель власникам торгових точок дозволяється відкриватися чотири неділі на рік. Хоча іноді федеральні землі можуть дозволити недільне відкриття магазинів і частіше(до 40 неділь на рік) – як правило, це пов’язано з якимись великими торговими подіями в конкретному місті (наприклад, ярмарки, фестивалі, ринки) або реалізується в туристичних місцях. Дати зазвичай узгоджуються заздалегідь між містом, муніципалітетами, торговцями й асоціаціями торговців. При цьому в ті вихідні, коли супермаркетам та магазинам дозволяється здійснювати продаж, тривалість їхньої роботи не має перевищувати 5 годин. У більшості випадків, недільна торгівля здійснюється за скороченим графіком з 13:00 до 18:00.

 

 

Джерело: leipzig.de, ukrainianingermany.de
Фото: Leipziger Markttage© Andreas Schmidt