Нові ціни від Stadtwerke Leipzig: електроенергія та газ дешевші, вода дорожча

Нові тарифи міських служб Лейпцига: електроенергія і газ дешевшають, вода дорожчає

Міські служби Лейпцига
Для уніфікації тарифів для приватних клієнтів міські служби Лейпцига вирішили розірвати всі договори з  1 січня 2024 року. Водночас вони пропонують нові договори, вигідніші для споживачів, як повідомляє міський концерн LVV.

Скоро в Лейпцигу електроенергія і газ стануть значно дешевшими, але вода коштуватиме дорожче

Про це повідомили міські служби та водопостачальні підприємства Лейпцига на спільній прес-конференції. Різниця для домашнього господарства може становити кілька сотень євро на рік.

Дата оголошення тарифів виявилася нестандартною
Зазвичай міські служби Лейпцига оголошують свої нові ціни тільки за шість тижнів до настання Нового року, тобто в середині листопада.

“Цього разу муніципальне енергопостачальне підприємство зробило виняток, пояснивши, що це не просто зміна цін, а реформа тарифів”, – сказав директор Карстен Рогалль.

Таким чином, усі наявні договори  на електроенергію та газ закінчуються 31 грудня 2023 року. Водночас компанія надає своїм наявним клієнтам нові договори за іншими цінами з 1 січня 2024 року, які будуть набагато вигіднішими для споживачів. Електроенергія, наприклад на ≈28 євро в місяць менше.

Нові договори мають назву L-Strom та L-Gas

Електроенергія та газ

Детально: робоча ціна зараз становить 51,17 цента за кВт-год і знижуватиметься до 32,90 цента за кВт-год у майбутньому. Це помітно нижче за все ще чинну межу для вартості електроенергії, встановлену федеральною  системою у 40 центів за кВтг.

Зокрема новий L-Gas коштуватиме з січня 10,29 цента за кВт-год, замість поточних більш ніж 19 центів за кВт-год. Річна базова вартість незначно збільшиться до 140,27 євро (включно з 7 відсотків ПДВ), замість поточних 125,96 євро.

Вода

Міські водопостачальні підприємства збільшать свої ціни з 1 січня 2024 року, як оголосила фінансовий директор Керстін Шультхейс. Для клієнтів вартість пакета, що включає в себе питну і стічну воду, а також оплату дощових вод, збільшиться на суми, що становлять від 16 до 21 відсотка від поточних витрат. Типове лейпцизьке домогосподарство (двоє осіб у багатоквартирному будинку, 66 кубометрів річного споживання) витратить тоді 446 євро на рік. Це додаткові витрати в розмірі 82 євро на рік або 6,80 євро на місяць для пари, яка там проживає.

Складна тарифна модель
Водопостачальні підприємства продовжують дотримуватися своєї досить складної тарифної моделі, що складається з безлічі компонентів. Десятисторінкове цінове повідомлення для тарифів на 2024/25 рік можна знайти на сайті www.l.de/wasserwerke/preise.

 

(Текст скорочено і перекладено LBK e.V.)

Джерело:  LVZ

Фото:  Pixabay