Інформація для біженців з України

Германия продлила временную защиту беженцев из Украины

Вимоги для в’їзду та проживання

Громадяни України та громадяни третіх країн, які проживають в Україні, можуть  в’їжджати до Німеччини без візи. Це не залежить від того, мають вони біометричний паспорт чи ні: громадяни України можуть в’їжджати до Німеччини з біометричним паспортом або без нього, а також без візи.

Громадяни України  можуть в’їжджати в Німеччину без візи до 4 березня 2024 року.

Важлива інформація: Однак, в залежності від дати коли в’їхали в Німеччину, біженці повинні отримати посвідку на проживання через 90 днів. Раніше цього не вимагалося. Чи дозволено біженцям в’їжджати без візи, залежить також від того, коли вони вперше прибули сюди.

Це означає, що для біженців, які в’їхали до Німеччини, поширюватиметься індивідуальний 90-денний термін з дати в’їзду. До закінчення цього терміну – відповідно до поточного стану не пізніше 2 червня 2024 року – необхідно подати заяву на отримання посвідки на проживання. Після подання заяви статус “дозволеного перебування” зберігається до прийняття рішення за заявою – навіть після закінчення 90-денного терміну.

Вже видані дозволи на проживання залишатимуться дійсними до 4 березня 2025 року. Це означає, що ті особи, яких це стосується, не повинні подавати заяву на продовження статусу перебування, а також їм не потрібно звертатися в органи у справах іноземців.

Європейський Союз узгодив спрощену процедуру прийому біженців від війни з України. Це означає, що громадяни України, які втекли з України, починаючи з 24 лютого 2022 року внаслідок військового вторгнення в Україну, не повинні проходити процедуру надання притулку, але можуть подати клопотання про тимчасовий захист до відповідного органу з питань іноземців за місцем проживання, щоб отримати дозвіл на проживання. Це також стосується осіб без громадянства та громадян інших третіх країн, які легально проживали в Україні і не можуть безпечно та назавжди повернутися до своєї країни чи регіону походження.

Актуальну інформацію українською мовою можна знайти на веб-сторінках Федерального міністерства закордонних справ https://kiew.diplo.de/ua-de/service/05-VisaEinreise/visafreiheit/1249146 та Федерального міністерства внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку: https://www.germany4ukraine.de/hilfeportal-ua.

 

 

Джерело: verbraucherzentrale.de
Фото:  Pixabay

Related posts