Соціальні магазини Таfel в Німеччині: як отримати безкоштовні продукти

Магазини Тафель в Німеччині: як це працює

Tafel – це німецька благодійна організація, мета якої – допомагати тим, хто потрапив у скрутну ситуацію. Вони закуповують продукти харчування, які не були продані в супермаркетах, і пропонують їх за більш низьку ціну. Це робиться для того, щоб уникнути викидання та надати можливість людям придбати необхідні продукти за доступними цінами. Якщо у вас низький дохід, ви пенсіонер чи біженець, у вас є право отримувати продукти безкоштовно.

Соціальна діяльність Tafel в Німеччині

Tafel охоплює всю територію Німеччини завдяки роботі 60 000 волонтерів у 960 продовольчих банках. Щорічно вони рятували 260 тонн продуктів харчування і забезпечували їжею два мільйони людей. Варто відзначити, що не лише бездомні та бідні звертаються за допомогою. Ця категорія становить всього 2% клієнтів. Основний попит припадає на безробітних, біженців та пенсіонерів, які отримують допомогу на старість. Якщо ви потрапили в таку ситуацію, не соромтеся звертатися за допомогою. Окрім продуктів харчування, Tafel також допомагає знаходити доступні магазини одягу в Німеччині.

Які продукти можна придбати та що пропонують соціальні магазини в Німеччині?

Соціальні магазини в Німеччині здійснюють продаж товарів за зниженими цінами (10-30% від початкової ціни) та можуть бути пунктами безкоштовної видачі продуктів (Lebensmittelausgabestellen) для безпритульних, безробітних, пенсіонерів або біженців.

В магазинах організації Tafel  реалізовують продукцію, що не змогли продати в супермаркеті. Наприклад, закінчується термін зберігання продукту або він пошкоджений через транспортування чи зберігання в попередньому магазині. Найбільш дешевими товарами вважаються хліб, булочні вироби та молочна продукція, тобто те, що може швидко зіпсуватися. Трохи дорожче коштують продукти, які можна зберігати тривалий – наприклад, консерви, крупи, макарони, чай, кава, печиво тощо.

Як зареєструватися та отримати продукти в Tafel

Процедура отримання продуктів в Tafel різниться залежно від ситуації. Перший раз, коли ви звертаєтеся за допомогою, вам не потрібно буде надавати багато документів. Волонтери передусім турбуються про те, щоб ви не пішли голодними. Однак, якщо ви потребуєте регулярної підтримки, вам знадобиться зареєструватися.

При собі потрібно мати низку документів, зокрема: паспорт з видом на проживання (Aufenthaltstitel), фотографію, а також довідку про матеріальне становище (Kundenausweis). Залежно від ситуації, у вас можуть попросити довідку про допомогу для прохачів притулку, підтримку безробітних, базове забезпечення, допомогу на старість тощо. Також волонтери визнають документи на підтвердження особи, свідоцтва про реєстрацію тощо, видані в Україні.

Залежно від вашої ситуації можуть знадобитися додаткові документи, такі як довідка про допомогу для просителів убежища, підтримка безробітних або документи, видані в Україні.

Волонтери проводять перевірку на основі поданих вами документів. Після успішної реєстрації вам видають спеціальне посвідчення, яке буде підтвердженням вашого права на отримання безкоштовної допомоги.

Як знайти найближчий магазин Tafel в Німеччині

Tafel Deutschland створила 960 продовольчих банків, розташованих по всій країні. Графіки роботи цих банків відрізняються: деякі відкриті щодня, тоді як інші працюють лише кілька днів на тиждень. Щоб знайти найближчу точку, вам потрібно ввести свій поштовий індекс та місце проживання в пошуковик на офіційному веб-сайті Tafel Deutschland. Ви також можете вибрати федеральну землю, щоб отримати список найближчих офісів Tafel і їх контактні дані.

 

 

 

 

Джерело: ukrainianingermany.de,  інфохаб “Маяк Україна”
Фото:  Pixabay