У Німеччині започаткували проєкт, який має на меті визначити корисність 4-денного робочого тижня. Працівникам скоротять робочий тиждень на один день, але зарплати залишаться незмінними.
У пілотному проєкті беруть участь понад 50 компаній. Він розпочнеться наступного року і триватиме шість місяців, починаючи з 1 лютого. Модель уже була успішно випробувана в інших країнах і дала позитивні результати. Оцінюватимуть результат консалтингова компанія Intraprenör та вчені університету Мюнстера. Про це інформує агентство RND.
Старт експерименту заплановано на 1 лютого – усі компанії-учасниці перейдуть на чотириденний робочий тиждень терміном на пів року, при цьому зарплати працівників залишаться незмінними. Intraprenör допоможе компаніям визначитися з відповідними моделями робочого часу, при цьому єдиний варіант для всіх організацій та співробітників не передбачений.
Німецькі працедавці сумніваються, що 4-денний робочий тиждень підійде для невеликих підприємств.
4-денний робочий тиждень: деталі
Зазначимо, 4-денний робочий тиждень — це глобальна ініціатива, усі деталі якої розміщено на спеціальному сайті: 4 Day Week Global. Зокрема, там вказують на такі очікувані позитивні результати:
- збільшення прибутку на 36%;
- зменшення кількості охочих звільнитися — на 42%;
- зменшення вигорання в 68% працівників;
- зростання працездатності в 54% працівників;
- охочіше до роботи долучалися таланти — на 63%.
Також описано концепцію подібного режиму роботи: вона описується числами 100-80-100. Послідовність чисел розшифровується так: збереження 100% зарплати за 80% робочого часу та 100% продуктивності.
Також експерти вважають, що 4-денний робочий тиждень відповідає бажанню багатьох працівників та збільшує баланс між роботою та особистим життям, тим самим підвищуючи привабливість компанії. Експерти розглядають експеримент як внесок у захист клімату шляхом зменшення кількості поїздок на роботу і більш здорового способу життя.
В Україні експеримент із переходом на 4-денний робочий тиждень офіційно не проводили. Але 71% підприємців зазначили в опитуванні, що зможуть змінити процеси в компаніях так, щоб люди працювали менше, отримали таку ж зарплатню, а клієнти отримували той же обсяг послуг, що й раніше. Водночас, в Інституті вивчення майбутнього інформують, що внаслідок війни в Україні залишилося близько 29 млн осіб.
Джерело: focus.ua
Фото: Pexels