Європейська Рада вирішила відкрити переговори про вступ України до ЄС

Європейська Рада 14 грудня ухвалила рішення почати переговори з Україною про її вступ до Євросоюзу. 

Про це повідомив голова Європейської Ради Шарль Мішель. «Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови. Рада надала статус кандидата Грузії. І ЄС розпочне переговори з Боснією та Герцеговиною, коли буде досягнуто необхідного рівня відповідності критеріям членства. Це чіткий сигнал надії для їхніх людей і для нашого континенту», – написав Шарль Мішель у соцмережі «X».

Тепер Європейська комісія має підготувати так звану переговорну рамку з Україною. Голосування щодо її затвердження може відбутися на саміті ЄС у березні 2024 року, якщо до того часу Україна виконає необхідні умови.

Контекст

  • Україна активізувала співпрацю з Європейським союзом у 2014 році після перемоги Революції гідності. Того ж року Рада та Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.
  • За даними ЗМІ, у ЄС розглядали можливість відкласти рішення про початок переговорів про вступ України на березень 2024 року через спротив Угорщини й відсутність єдності в Євросоюзі.
  •  Однак 12 грудня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що загрозу того, що Угорщина в принципі проти членства України в ЄС, знято.
  •  13 грудня під час виступу в Європарламенті Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна практично повністю виконала рекомендації ЄК.

 

У коментарях засобам масової інформації  Шарль Мішель сказав, що це рішення “свідчить про довіру до ЄС” і про силу блоку. “Ми хочемо підтримати Україну. Це дуже потужне політичне рішення, і сьогодні, зараз, я думаю, для народу України, що ми на їхньому боці, і це рішення, прийняте країнами-членами, є дуже важливим для довіри до ЄС”, — сказав Мішель.

Президентка Європарламенту Роберта Мецола у соцмережі X написала, що “Європа — це Україна. Україна – це Європа”.

 

 

 

 

Джерело: rada.gov.uasuspilne.media
Фото: Pixabay