Як система освіти готується до повернення з-за кордону українських школярів

Зараз десятки тисяч українських дітей відвідують заклади освіти за кордоном. Проте багато хто вже повертається до України.  Як у такому разі дітей зараховуватимуть до шкіл удома? 

Учням, які через війну відвідують школи за кордоном, зарахують результати навчання в Україні. Міносвіти вже розробило і затвердило відповідні рекомендації.
Для зарахування дитини до школи після повернення в Україну один з батьків, опікун чи законний представник має подати відповідну заяву. Дитину зараховують в ту ж школу, в якій вона навчалася раніше, або в іншу, якщо так хочуть батьки.

Зарахування до школи

Якщо документи не забирали, то дитина просто навчається в тому закладі освіти, що й до повномасштабного вторгнення. Звісно, якщо родина повертається до рідного міста. В іншому разі доведеться подавати заяву про зарахування. Це може зробити один із батьків, опікун або законний представник дитини. Подати заяву можна особисто, електронною поштою чи будь-яким іншим доступним способом.

У МОН наголошують, що школи не можуть відмовити в зарахуванні дітей.

Частина школярів не може повернутися до своїх шкіл, оскільки їх зруйновано або сильно пошкоджено

Як зараховуватимуть результати навчання? 

Міністерство освіти рекомендує враховувати всі дані про успішність із закордонних шкіл. Для цього батьки учнів мають взяти у закладі освіти довідку, де мають бути зазначені:

  • дані про період навчання;
  • перелік предметів;
  • результати оцінювання;
  • система оцінювання;
  • особисті дані учня.

Це дуже важливо, бо тоді оцінки за тими предметами, що є в українській програмі, просто переведуть у 12-бальну шкалу та врахують.

Трохи складніше з тими предметами, які не вивчалися в закордонній школі, зокрема йдеться про українську мову, літературу та історію України. З цих предметів доведеться скласти річне оцінювання — зробити це можна під час канікул як очно, так і дистанційно. Але це означає, що навчальну програму учні мають опановувати фактично самостійно.

Якщо довідки із закордонного закладу освіти немає, то до початку нового навчального потрібно скласти річне оцінювання з усіх предметів. Якщо дитина успішно його пройде, її переведуть до наступного класу. Якщо ж ні — її зарахують до того самого класу, де вона навчалася до початку повномасштабного вторгнення.

У Міністерстві освіти пояснили процедуру переведення учнів до наступного класу. Як зазначається, якщо дитина продовжувала дистанційне навчання в українській школі, то процедура стандартна та жодних додаткових дій від батьків ні потрібно. Так само, якщо дитина вчилася в «Міжнародній українській школі» або закладі-партнері, а також за сімейною формою навчання або на екстернаті в будь-якій школі.

У решті випадків мають дотримуватися рекомендованої МОН процедури зарахування навчальних результатів.

 

 

Джерело: МОН, 24tv.ua
Фото: Pixabay