Віднині – Jobcenter Leipzig

З 1 червня 2022 року Jobcenter Leipzig відповідатиме за забезпечення українських біженців засобами існування й, отже, стане їх державною контактною установою для отримання фінансової допомоги. Jobcenter також буде безкоштовно підтримувати біженців у пошуку роботи в Лейпцигу.

12 травня Jobcenter Leipzig проводив інформаційний захід “Зміна правового статусу українських біженців на SGB II”. У цій статті публікуються основні тези, на які варто звернути увагу.

Загальний контекст

7 квітня на базі MPK знову порушувалось питання про соціальні виплати й доступ біженців до ринку праці. Ухвалено рішення: правовий статус українських біженців регулюватиметься положеннями SGB II та (або) SGB XII замість AsylbLG та SGB III, що мали місце раніше. Усі законодавчі нюанси мають бути вирішені до 1-го червня 2022 року на загальнодержавному рівні.

Наразі в Лейпцигу зареєстровано близько 4500 громад, які потребують допомогу. Їх складають понад 7000 біженців з України, причому приблизно 1700 з них – діти віком до 15 років і 870 – особи віком від 15 до 24 років. Усі вони реєструються в центрі прийому (Ankommenszentrum), де в той же день одержують Fiktionsbescheinigung та право на отримання соціальних виплат. Таке право надається за наявності Fiktionsbescheinigung nach § 81 Absatz 3 oder Absatz 4i.V.m. Absatz 5 AufenthG або Aufenthaltstitel nach § 24 Abs.1 AufenthG, а настає з першого числа місяця, що слідує після отримання відповідних документів.

Нововведення та зміни

Усім українським біженцям, які станом на 1 червня або пізніше відповідатимуть вищезгаданим критеріям і подадуть заяву, фінансову допомогу виплачуватиме Jobcenter.  Для цього матиме місце якомога швидший розгляд відповідних заяв одночасно з інформаційною кампанією з підтримки біженців. Jobcenter намагатиметься зв’язатися з усіма зареєстрованими українцями, висилаючи необхідні документи й інструкції щодо їх заповнення, однак подати заяву на отримання соціальної допомоги можна й самостійно кількома способами:

  • онлайн через сайт (доступно німецькою та англійською);
  • завантажити за посиланням;
  • отримати заяву в паперовій формі після подачі заявки телефоном або безпосередньо в Jobcenter Leipzig;
  • подати свою заявку онлайн, електронною поштою (Jobcenter-Leipzig.Team548@jobcenter-ge.de), поштою або через поштові скриньки. Якщо Ви бажаєте подати заявку особисто, запишіться на прийом за телефоном (0341 91310540 або 0341 91310705) з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00. Сюди можна звертатися й у разі виникнення будь-яких питань, а також є можливість брати термін для косультацій на місці, за адресою Georg-Schumann-Straße 150.

Найголовніше щодо виплат

Виплати призначатимуться до кінця терміну дії Fiktionsbescheinigung, максимально – на 6 місяців. Після закінчення цього терміну буде надаватися можливість його продовження, але лише в разі наявності чинного дозволу на перебування.

За всіма змінами та новинами можно слідкувати на сайті.

Фото з порталу pixabay.

 

 

 

 

Related posts