Українська книга для дітей увійшла до списку найкращих видань 2022 року у Німеччині

Книжка “Війна, що змінила Рондо” Романи Романишин та Андрія Лесіва потрапила до списку найкращих видань 2022 року найбільшої щоденної газети Німеччини – Süddeutsche Zeitung.

Про це повідомив Український інститут книги.

Українська дитяча книжка була видана творчою майстернею “Аґрафка” та перевидана німецькою видавництвом Gerstenberg Verlag. Німецький переклад книги готували Клаудія Дате й Оксана Семенець.

За версією Süddeutsche Zeitung “Війна, що змінила Рондо” стала однією з 12 найкращих книжок для дітей і підлітків.

Українське подружжя авторів Романа Романишин та Андрій Лесів не боїться важкої теми війни. Завдяки делікатним малюнкам і текстам вони знаходять слова для того, що важко пояснити дітям. Книжка з картинками розповідає про сліпуче містечко Рондо, де різнокольорові квіти співають і весело живуть разом із паперовими пташками та лампочками. Раптом темніє, в’їжджають танки, горять хати. Раптом війна. І найгірше: війна сіє чорні квіти, що мають колючки, і змушують замовкнути барвисті квіти. … Зрештою герої та героїні знаходять вихід, але назавжди залишаються поранені війною“, – пише видання про цю книгу.

Книга “Війна, що змінила Рондо” вийшла у “Видавництві старого Лева” у 2015 році.

Це історія про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти”, – описують книгу у ВСЛ.

З того часу книга була перекладена кількома мовами, зокрема італійською, французькою, словацькою, вірменською.

Нагадаємо, раніше «Війна, що змінила Рондо» отримала відзнаку Берлінського літературного фестивалю. Найвпливовіший американський журнал про книжки Kirkus Reviews також вніс книжку Романи Романишин й Андрія Лесіва у список найкращих книжок 2021 року.

 

Джерело: Український інститут книги
Фото: Колаж: Süddeutsche Zeitung

Related posts