Українці та німці разом грають у театрі

Взаєморозуміння між різними народами іноді досягається простим шляхом. Це зараз демонструє молодь у Theater der Jungen Welt  (Театрі молодого світу)  у Лейпцигу. Молоді люди з Німеччини та України виступають разом в рамках проекту “Urban X-Change” Німецької асоціації освіти дорослих.

 

Лейпцизький центр освіти дорослих  (Volkshochschule Leipzig) та Theater der Jungen Welt спільно працюють в рамках проєкту над виставою.
“Метою цього проєкту є зменшення культурних страхів та упереджень”, – каже Маріус Дане з Volkshochschule Leipzig(VHS).

Крістіна Пілявець, керівник вистави, пояснює, як розквітає українська молодь у проєкті Urban-X-Change: “Вони знають школу насамперед як щось суворе, жорстко розписане, де творчість не надто заохочується. У нашому проєкті ми бачимо, як їхні творчі здібності починають розквітати”.

Зміст вистави стосується політичної, соціальної та дуже особистої конфронтації з темою правди. Молоді люди ставлять собі питання на кшталт: “У що я вірю?”, “Чи існує лише одна правда?” або “Чи впливає правда на владу?”.

Учасники з ентузіазмом ставляться до проєкту. 17-річний Андрій з України вважає кожну репетицію яскравою подією, тому що завжди є щось нове, що можна спробувати. Леоні з Німеччини також знаходить захоплюючою можливість обмінюватися ідеями з іншими молодими людьми. 19-річна дівчина вже має театральний досвід і особливо хотіла спробувати себе у вербальній та невербальній комунікації з українською молоддю.

Проект “Urban X-Change” – це мережа Німецької асоціації освіти дорослих, спрямована на зміцнення партнерства між містами, як, наприклад, між Лейпцигом та Києвом, за допомогою розташованих там закладів освіти дорослих.

Прем’єра п’єси, поставленої молодими людьми, відбудеться 20 березня 2023 року в  Theater der jungen Welt. З 14:30 актори та актриси представлять себе та проєкт. Вистава триватиме з 16:00 до 16:40.

 

 

Джерело: leipzig.de
Фото: Леоні виступає з українськими біженцями в Театрі
           © VHS Leipzig