У Дрездені відкрилася виставка сучасного мистецтва України

У Дрездені відкрилася виставка українського мистецтва XX-XXI століть “Калейдоскоп історій. Українське мистецтво 1912-2023”. Вона вперше представить німецькій публіці модерне та сучасне мистецтво України.

Виставка проходитиме у музеї Альбертінум, що входить до Державних художніх зібрань Дрездена (SKD). Вона триватиме чотири місяці – з 6 травня до 10 вересня 2023 року.

Експозицію складають живопис, скульптура, фотографія, інсталяція, відео, графіка та архіви близько півсотні художників і художниць.

Нічого схожого Німеччина ще не бачила. Виставка дає уявлення про минуле та сучасне України, а також про постійну боротьбу її народу за незалежність та право на самовизначення. Деякі визначні твори вперше виставляються за кордоном.

Виставка задумана як подорож у минуле та сьогодення України і складається з чотирьох основних тем: “Практики спротиву”, “Культура пам’яті”, “Простори свободи” та “Думки про майбутнє”. Кожна тема – особливий мікрокосмос.

На виставці представлені роботи як із приватних колекцій, так і з національних музеїв України, зокрема – з Києва та Одеси. Крім того, експозицію доповнюють роботи з Art Collection Telekom і Артотеки німецького Бундестаґу.

Серед митців, чиї роботи можна побачити на виставці українського мистецтва у Дрездені: Марія Примаченко, Сергій Параджанов, Алла Горська, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Алевтина Кахідзе, Микола Карабінович, Євгенія Білорусець, Сергій Братков, Давид Чичкан, Марія Куликовська, Саша Курмаз, Павло Маков, Борис Михайлов, Влада Ралко, Маша Рева, Андрій Сагайдаковський, Стас Волязловський, Тетяна Яблонська, Василь Єрмілов, Анна Звягінцева та інші.

Побачити експозицію у Дрездені можна буде до 10 вересня 2023 року.

 

Джерело: dw.com, Українська правда 
Фото: pixabay.com