Проект для українських дітей “Творимо разом”

За підтримки «LeipzigBrücke der Kulturen e.V. & Zeitschrift MOST» в місті Лейпциг з 1 червня 2022 року стартував проект для українських дітей віком від 4 до 8 років «Творимо разом».

Мета проекту – інтеграція українських дітей в Німеччині.

Зокрема це:

– Вивчення культури, звичаїв та обрядів Німеччини;

– Вивчення німецької мови в інтерактивній формі;

– Знайомство з містом Лейпциг та Саксонією;

– Малювання;

– Танці;

– Співи;

– Екскурсії;

– Театральні вистави за участю дітей;

– Музикотерапія;

– Музикування за методикою К.Орфа.

На день відкритих дверей, 1 червня 2022 року, де були присутні діти разом зі своїми батьками, відбулося знайомство з керівниками проекту та досвідченими педагогами з України. Педагоги використовують на своїх заняттях різні форми і методи культурно-освітньої та виховної роботи, проводять колективні заняття з використанням індивідуального підходу до кожної дитини, враховуючи її побажання та інтереси. В день знайомств батьки разом зі своїми дітьми брали участь у різних імпровізаційних ігрових формах.

На заняттях в ігровій формі вивчається німецька мова в поєднанні з малюванням, аплікаціями, де відображають вивчені слова.

Для шанувальників поетичного слова використовується вивчення віршів, а для любителів пісенного розмаїття – вивчення дитячих пісень німецькою мовою.

Для знайомства з культурою Німеччини та зокрема Лейпцигу, його архітектурою, краєвидами, історичним минулим та культурним надбанням окрім відеосюжетів та розповідей, проводяться екскурсії.

Нещодавно ми разом з нашими вихованцями відвідували місцевий зоопарк. Було дуже цікаво та захоплююче!

 

На  музичних заняттях розвиваємо різнобічні здібності дітей, залучаючи їх до музикування, гри на дитячих музичних інструментах:

– розвиваємо тембровий, динамічний і звуковисотний слух;

– формуємо вміння розрізняти напрямок руху мелодії;

– розвиваємо музичну пам’ять та мислення, почуття ритму;

– формуємо вміння розрізняти тривалість звуків, ладове чуття;

– формуємо зорове, слухове та рухове сприйняття музичного твору;

– заохочуємо до музикування та участі в оркестрі, що сприяє розвитку творчих здібностей дітей.

Також використовуємо методику видатного німецького педагога, музиканта та композитора Карла Орфа.

А саме:

– від простого до складного;

– від дійсності – через мистецтво – до життя.

Орфовська система музичного виховання містить такі елементи: • мовленнєві вправи; • поетичне музикування; • музично-рухові вправи; • ігри з інструментами К.Орфа;

Мовленнєві вправи доцільні для загального музичного розвитку, бо легкі й доступні для всіх дітей. Використання мовленнєвих вправ допомагає розвивати в дитини почуття ритму, формувати хорошу дикцію, артикуляцію, поетичне музикування, допомагає дітям легко запам‘ятовувати вірші.

Хибна думка, що музикою займаються лише ті, хто в майбутньому планує стати музикантом-професіоналом. Музика потрібна кожному, а дітям вона допомагає знімати напруження, дає поштовх уяві, сприяє вивченню іноземних мов, математики.

Також на заняттях використовуються методики музикотерапіі: аудіозаписи співу пташок, музика океану, музика води.

Розкривати особистість дітей допомагає також театральна творчість. Діти приймають участь у постановках казкових вистав, із захопленням вивчають ролі казкових героїв, проявляють свою індивідуальність, креативність, розвивають свою фантазію та акторську майстерність.

Нещодавно пройшла вистава казки «Муха Цокотуха» з музичними номерами, танцями та співами. Діти готувалися більше 2-ох місяців.  Юні актори дуже вразили своєю театральною майстерністю присутніх на виставі глядачів. Незабаром розпочнеться робота над постановкою казки «Ріпка», де кожен учасник спробує проявити свої акторські здібності.

 

Дітям дуже важливо спілкуватися в колективі своїх однолітків. Якщо ваші дітки поки не ходять до дитячих садочків чи школи – приходьте  до нас!

Запрошуємо приєднатися до нас діток віком від 4 до 8 років. Заняття проводяться двічі на тиждень по вівторках та четвергах. Початок занять о 16 годині. Тривалість заняття 2 години. Також є перерва, під час якої діти мають змогу відпочити та поласувати солодощами, фруктами та напоями. Участь у цьому проекті є безкоштовною.

Запевняємо Вас – Вашим діткам у нас сподобається!

 

Чекаємо Вас за адресою: Heinrich-Budde-Str.1, 04157, Leipzig

Додаткова інформація за телефоном: 0341 420 17 82 (Каріна, Михайло)

 

Автор : Віталія Пономаренко,

Педагог проекту «Творимо разом»