Де і як здавати тару в Німеччині?

Не завжди в одному магазині можна придбати всі необхідні напої. Те саме відбувається, коли справа стосується здачі порожньої тари. Як правило, плутанина виникає тому, що не кожна торгова точка приймає всі види порожніх пляшок. Ціни на пляшки у Німеччині уніфіковані, їх легко запам’ятати. Застава за стандартну багаторазову пивну пляшку (Mehrweg-Bierflasche) становить 8-15 центів, а за одноразову (Einwegflaschen) – 25 центів.

Одноразова тара (Einwegflaschen)

До одноразових пляшок відносяться металеві банки, пляшки із пластику та деякі скляні пляшки. Їх можна здавати у всіх магазинах, які продають напої у такій тарі, незалежно від марки. Наприклад: якщо магазин не продає пиво в бляшанках, але продає колу, він зобов’язаний приймати банки з-під пива. Виняток: якщо торговельна точка становить менше 200 квадратних метрів, її власник має право приймати лише ту тару, яка є у його асортименті. Якщо пляшку пошкоджено або роздавлено, і автомат її не приймає, ви можете віддати тару касиру. Супермаркет не може відмовити у прийомі пляшок, але він може обмежити кількість, наприклад, до 20 пляшок за один раз.

Багаторазова тара (Mehrweg-Bierflasche)

До багаторазової тари відносять пляшки з товстого скла або товстого пластику. Як правило, це пляшки з-під пива чи мінеральної води, а також деякі види пляшок солодкої води. Багаторазова пляшка не завжди має напис Mehrweg. Часто її замінюють словом Leihflasche.

Джерело: germania.one.de

Фото: wikimedia